Іванна Климпуш-Цинцадзе
Іванна Климпуш-Цинцадзе фото Європейська солідарність

Міжнародна діяльність "ЄС" заблокована владою – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Читайте по-русски
Водночас Артур Герасимов наголосив: те, що робить влада, є неприпустимим

Міжнародна діяльність депутатів фракції "Європейська Солідарність" на чолі із п'ятим президентом Петром Порошенком заблокована владою, заявила голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе після зустрічі з головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком. Про це повідомляє пресслужба партії "ЄС".

"Ми щойно вийшли з кабінету голови Верховної Ради України, до якого ходили вчергове зі спробою обговорити спільні виклики для України на міжнародній арені, щодо подальшої підтримки України і необхідності координувати наші спільні зусилля для підвищення нашої спроможності захищатися і переборювати московську навалу", – повідомила народна депутатка.

Климпуш-Цинцадзе зауважила: "На жаль, у рамках цієї зустрічі ми тільки з'ясували те, що чергова серйозна робота нашої команди на чолі із п'ятим президентом України Петро Порошенком у міжнародній царині заблокована. Петру Порошенку заборонений виїзд до участі у Мюнхенській безпековій конференції. Аргументація спікера щодо того, чому це відбувається, просто не витримує жодної перевірки не реальність і взагалі на яку-небудь аргументованість".

Вона наголосила, що це продовження традиції перешкоджання міжнародній діяльності всієї команди "Європейської Солідарності".

"Тому що й Ірина Геращенко як наша представниця в Парламентській асамблеї ОБСЄ постійно має заблоковані відрядження. Я так само як голова комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу не можу взяти участь у величезній конференції в Берліні і продовжити нашу роботу. Так само це стосується і інших наших колег", – підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Водночас співголова фракції "Європейська Солідарність" Артур Герасимов під час брифінгу у парламенті заявив, що послаблення міжнародної підтримки України призводить до збільшення жертв на фронті. Він зазначив, що Україна стоїть перед вкрай складними викликами, які потребують єдності всередині держави.

Артур Герасимов
Артур Герасимовфото Європейська солідарність

"Рівень небезпеки міжнародних викликів у 2024 році можливо, навіть, більший, ніж був у 2022-му. Це розуміють усі, хто дотичний до міжнародної діяльності і формування міжнародної політики України. Сьогодні кожна людина, яка має хист, знання, зв'язки, вплив на міжнародних партнерів, має бути на зустрічах з ними. Кожна. Кожен парламентар. Кожен представник Міністерства закордонних справ. Кожен представник громадянського суспільства. А не ті 5-6 невідомих менеджерів, радників, які не несуть жодної відповідальності", – наголосив Герасимов.

Депутат зауважив: "Єдність, про яку ми сьогодні говоримо, – це те, що врятувало Україну в перші дні повномасштабного вторгнення, але сьогодні, на жаль, цю єдність навколо Збройних сил України влада намагається зруйнувати. В міжнародній сфері є дуже просте правило – чим більша активність України в міжнародній сфері, чим більші санкції, чим більша міжнародна підтримка, тим менше на фронті гине наших хлопців і дівчат".

"Те, що стосується опозиції, має системний характер, бо постійно не випускають на важливі зустрічі п'ятого президента України Петра Порошенка. Хтось сумнівається, що він може реально допомогти в переговорах віч-на-віч за кордоном? Постійно не випускають на частину міжнародних перемовин керівницю комітету з євроінтеграції Іванну Климпуш-Цинцадзе. На постійній основі, без будь-яких пояснень на міжнародні зустрічі, в тому числі в рамках ОБСЄ, не випускають співголову нашої фракції Ірину Геращенко", – констатує співголова фракції.

Артур Герасимов підсумував: "Це працює проти України. Тому що це не є демократією. Це не те, за що на фронті сьогодні б'ються наші воїни. Бо наші воїни б'ються не за маленьку росію, а за велику демократичну Україну. Саме тому у мене дуже просте звернення – сьогодні єдність навколо Збройних сил, єдність у міжнародній діяльності має бути правилом №1. І те, що робить влада, є неприпустимим".

Нагадаємо, влада зірвала участь Петра Порошенка у Мюнхенській конференції з безпеки, а також зустрічі з політиками у Польщі та Ізраїлі.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Закликаємо відмовитися від штучних обмежень і блокувань депутатів "ЄС" – Ірина Геращенко
Наступний матеріал
"Цезар Куніков" на дні: усе про спецоперацію ЗСУ та ГУР – "Час новин: підсумки"
Loading...
В Мюнхені були заплановані зустрічі з делегацією республіканської партії – влада зірвала участь Порошенка в конференції

В Мюнхені були заплановані зустрічі з делегацією республіканської партії – влада зірвала участь Порошенка в конференції

Зірвали десятки важливих зустрічей: чому Порошенка не пустили у відрядження і що відбувалося на кордоні – сюжет

Зірвали десятки важливих зустрічей: чому Порошенка не пустили у відрядження і що відбувалося на кордоні – сюжет

Зірвали закупівлю військової техніки та важливі дипломатичні зустрічі: Порошенко розповів подробиці запланованої поїздки

Зірвали закупівлю військової техніки та важливі дипломатичні зустрічі: Порошенко розповів подробиці запланованої поїздки