auto-mariupol.com

Між законом та реальністю: на Житомирщині ліквідатори аварії на ЧАЕС змушені платити за "безплатний" проїзд

За законом ліквідатори 1-ї категорії не втратили своїх пільг і можуть і далі безкоштовно їздити на приміському транспорті

Як стало відомо 5.ua, станом на тепер перевізники Житомирської області вимагають у ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС 1-ї категорії, а це ліквідатори-інваліди, сплачувати за проїзд у приміському транспорті. Наприклад, нині, аби доїхати з Житомира в село Крилівка Андрушівського району Житомирської області, ліквідатору треба витратити 27 грн і приблизно стільки ж на зворотну дорогу. Отже, якщо ліквідатор їздить на дачу кожного тижня, то на дорогу туди і назад в місяць йому треба витратити 216 грн. Якщо ж ліквідатор в такому режимі їздить 6 місяців – з середини квітня до середини жовтня, то загалом за проїзд йому доведеться заплатити 1296 грн.

За роз’ясненнями щодо ситуації, що склалася, кореспондент 5.ua звернулася до Тетяни Паламарчук, начальника відділу пільг та компенсаційних виплат Департаменту соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у Мінсоцполітики.

Чиновниця заявила, що "ліквідатори 1-ї категорії не втратили своїх пільг і можуть і далі безплатно їздити на транспорті".

Але, за її словами, в цьому році кошти на забезпечення такого перевезення Міністерство фінансів не надало, натомість доручило місцевим ОДА виділити кошти на такі компенсації з місцевих бюджетів.

"Тобто це питання має вирішуватися на місцевому рівні", - наголосила вона. На запитання, до кого звертатись ліквідаторам, аби захистили їхнє право на безплатний проїзд, Паламарчук заявила, що це вирішується тільки на рівні місцевих ОДА і "всі запитання до них".

Далі ми звернулися до директора департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА Галини Корінної. В коментарі 5.ua вона повідомила, що дійсно цього року гроші на безплатний проїзд ліквідаторів першої категорії та ветеранів АТО мають виділяти з місцевих бюджетів, але "грошей у бюджеті не завжди вистачає".

"Голова Житомирської ОДА вже зустрічався з перевізниками, і було домовлено, що перевізники все-таки будуть перевозити ветеранів АТО та ліквідаторів 1-ї категорії безплатно", – повідомила чиновниця.

За словами Корінної, гроші на це мають виділити не з обласного бюджету, а з бюджетів конкретних міст, наприклад, Новоград-Волинського, Коростеня тощо.

На запитання, чи домовленість оформлена офіційно і чи пільговики вже зараз можуть їздити в приміському транспорті безплатно, Корінна заявила, що домовленість поки що усна, і сказати, коли її реалізують на практиці, поки що не можна.

Своєю чергою заступник директора відділу енергоносіїв Житомирської ОДА, який тісно співпрацює з перевізниками Житомирської області, Леонід Мініч підтвердив: "Ліквідатори 1-ї категорії, як і інші пільговики, як і раніше, мають право на пільговий проїзд у приміському транспорті. Просто до 2016 року у державному бюджеті закладалася субвенція на компенсацію пільгового проїзду окремих категорій громадян. Нині єдиний вихід – виділити кошти з державного бюджету".

З його слів, усі області зверталися в Київ, у Верховну Раду тощо, аби і в цьому році закласти у держбюджет таку субвенцію. За словами Мініча, 17 березня 2016 року ВР ухвалила закон №2093 "Про внесення змін до закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо соціального захисту постраждалих осіб)". В ньому, за інформацією Мініча, була закладена і субвенція на компенсацію пільгового проїзду з держбюджету.

Нагадаємо, 12 квітня 2016 року закон було ветовано та повернуто до парламенту з пропозиціями – відповідна інформація опублікована на сайті парламенту.

Мініч наголосив, що перевізники все ж дають можливість безплатного проїзду пільговим категоріям, "щось їм компенсують із місцевого бюджету, але цього не вистачає".

У графі "стан проходження" згадуваного закону зазначено "відхилено та знято з розгляду".

Вчора, 28 квітня, кореспонденти 5.ua написали запит у Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, аби з’ясувати, чи дійсно у ветованому законі була передбачена субвенція на компенсацію пільгового проїзду ліквідаторів з державного бюджету, коли і чи будуть внесені пропозиції Президента до цього закону і коли саме документ може бути проголосований і набрати чинності та наскільки скоро ліквідатори аварії на ЧАЕС 1-ї категорії знову зможуть безплатно їздити у приміському транспорті. Нині запит в процесі обробки.

Як повідомляв 5.ua, до 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС в ексклюзивному інтерв’ю 5.ua ліквідатор 1-ї категорії Станіслав Горпинич заявив, що востаннє, коли він 22 квітня повертався з області в Житомир, водій відмовив йому у праві на безплатний проїзд, мотивуючи це директивою перевізника. Нагадаємо, 2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Попередній матеріал
Тука: КПВВ "Станиця Луганська" може бути відкритим за два дні
Наступний матеріал
У Гаазі розглядають доповідь про злочини Росії на Донбасі
Теги:
Loading...
Нестабільні конструкції старого укриття 4-го енергоблоку ЧАЕС мають бути розібрані до 2023 року - експерт

Нестабільні конструкції старого укриття 4-го енергоблоку ЧАЕС мають бути розібрані до 2023 року - експерт

Ліквідатор аварії на ЧАЕС: Керівники почали свої сім'ї вивозити ще до 1 травня через Бориспіль – і тоді "чиряк" прорвав

Ліквідатор аварії на ЧАЕС: Керівники почали свої сім'ї вивозити ще до 1 травня через Бориспіль – і тоді "чиряк" прорвав

Екс-директор ЧАЕС: Як повернути зону відчуження до нормального життя

Екс-директор ЧАЕС: Як повернути зону відчуження до нормального життя

30-річчя аварії на ЧАЕС: Місто посеред лісу – історія Славутича

30-річчя аварії на ЧАЕС: Місто посеред лісу – історія Славутича

2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи

2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи

Більшість засекречених документів щодо аварії на ЧАЕС перебуває в Москві - ліквідатор

Більшість засекречених документів щодо аварії на ЧАЕС перебуває в Москві - ліквідатор