Виконання віршів мовою жестів. У межах благодійного проекту поети на письменники фільмували свої виступи - читали вірші, супроводжуючи це мовою жестів, передає "5-й канал".
Все - щоби бути зрозумілими для людей з вадами слуху, - розповіли організатори ініціативи. Окрім цього поети власним прикладом хочуть продемонструвати, що мову жестів можна та необхідно поширювати і в освітньо-культурній сфері життя. Участь у проекті зголосилися брати десятки поетів. Для них це новий досвід, тож мову жестів вчать разом із тренерами. При цьому у відеовіршах намагаються не лише передати слова, а й емоції та інтонацію, з якою читають рядки своїх творів.
"Я думаю, що вона емоції теж відчуває. Все одно в тому, як це ти читаєш, емоція видна", - сказав поет Юрій Стракань.
"Звичайно це дуже важливо. Потрібно зрозуміти сумний вірш чи веселий, чи просто людина розповідає. Для всіх людей з вадами слуху важливо, щоб усе, що можна почути чи дізнатися, що усе це передавалося жестами", - розповіла організатор проекту Наталія.
"Ми вирішили збудувати місточок між мистецтвом і проблемою. Ми запросили поетів, у нас є люди, які не чують. Ми взяли лише частину нашого суспільного життя. Якщо можна зробити в цьому форматі, то можна зробити і в інших форматах. Так само це налагодити у податковій інспекції, чи в лікарнях, дитячих садочках, школах", - наголосила організатор проекту Олександра Смирнова.