Через шалену спеку на Закарпатті скоротили робочий день, у Рівному рятують рибу від задухи, а у Черкасах охолоджуються під водяною завісою. Як рятуються в регіонах від надзвичайно-високої температури - в огляді кореспондентів "5 каналу".
- Київ
У столиці сьогодні стовпчики термометру показували +36 градусів. Перебувати більше кількох хвилин на сонці було фізично неможливо. Поки порада від лікарів одна - обов'язково накривати голову й мати пляшку з водою, щоб уникнути теплового удару.
Через пекельну спеку до кінця тижня у Києві заборонили проводити продовольчі ярмарки, адже продукти на палючому сонці швидко псуються, ще й інфекцію підхопити можна. А містянам, що відпочивають біля водойм, усе ще не рекомендують плавати на всіх 11 облаштованих пляжах столиці.
Крім того, вдень до столиці не можуть в'їхати вантажівки. Заборона руху стосується фур, важчих за 24 тонни та з навантаженням на вісь більше 7 тонн. Діятиме обмеження до кінця серпня з 10:00 до 22:00.
- Ужгород
На годину менше весь спекотний тиждень працюватимуть чиновники на Закарпатті. Через те, що не усі державні заклади обладнані кондиціонерами, тому працездатність у рази зменшується. Таке рішення поширюється на всі райони області, адже за прогнозами синоптиків, місцями очікується до +38 градусів.
Щоправда, вільні години доведеться відпрацювати наприкінці серпня.
"Змінити, по можливості, графік робочого дня. Наприклад, змістити його раніше, бо багато у нас установ працюють з дев'ятої години, а от адміністрація – з восьмої, то доцільніше навіть зробити з восьмої, або навіть з половини восьмої, щоб люди не в таку спеку починали працювати", - зазначив радник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас.
- Рівне
Тим часом у Рівному спека змусила людей рятувати навіть рибу у річці Устя, що протікає центром міста. За високих температур кисень випаровується з води значно швидше. Торік у засуху там загинули ледь не всі лускаті. Тож комунальники цього разу взялися насичувати річку киснем шляхом "аерації".
За допомогою мотопомп влаштовують імпровізовані фонтани. Вони працюють протягом найспекотніших годин доби.
"Буде залежати від погодних умов і результатів аналізів, що збиратимуться повторно. Якщо далі буде така аномальна спека – мотопомпи працюватимуть. Збільшиться вміст кисню у воді – ми тоді "аерацію" не будемо проводити", – розповів головний інженер КП "Рівненський міський трест зеленого господарства" Олександр Кравчук.
- Черкаси
Черкащан від шаленої спеки рятує "водяна брама", яку встановили у центрі міста. Конструкцію створили комунальники самостійно із залишків будівельних матеріалів. Під'єднали її до міської системи пожежних гідрантів.
"Водяна завіса" розпилює воду та допомагає містянам охолодитися під час літньої спеки. Працює брама з 10 ранку до 22 вечора.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Водне коло: як у Відні слони від аномальної спеки рятуються – ФОТО