5 канал

Міносвіти скасувало обов’язковість навчальних курсів для ВНЗ – експерт

Останні два роки активно впроваджується практика "вибірковості дисциплін"

В університетах мають запустити так звані "внутрішні системи забезпечення якості".  Про таке в ефірі "5 каналу" заявила колишній заступник міністра освіти та науки України (2014-2016) Інна Совсун.

"Обов'язкова фізкультура, обов'язкова українська мова, ОБЖД, вступ до екології, право, повторення шкільного курси з історії України – це ті предмети, які перевантажували програму, які зазвичай викладачами читалися з року в рік одне й те ж саме, невмотивовано. І очевидно через це студенти втрачали до навчання. І ми скасували такі обов'язкові дисципліни… Були окремі курси, обов'язкові для спеціальностей. Зараз міністерство не має права встановлювати жодні обов'язкові курси. Університет є відповідальний за те, щоб формувати максимально якісну програму", – сказала експерт.

Раніше, за її словами, логіка була в тому, що є викладачі і університет вводить ті навчальні курси у програму, які можуть ці викладачі читати. Зараз мають запускатися так звані "внутрішні системи забезпечення якості".

"Потрібно запросити представників спеціальності. Наприклада, фахова журналістська асоціація прийде до університету і скаже: "Давайте подивимося, чого ви тут навчаєте, наскільки це відповідає тому, що потрібно в професії на сьогодні… Друге – це опитування студентів після вивчення кожного курсу".

Також, за словами Совсун, останні два роки активно впроваджується практика "вибірковості дисциплін", коли студенти в університетах мають до чверті своєї програми можуть обирати самостійно.

Як повідомляв 5.ua, Гройсман розповів студентам, як нараховуватимуть стипендії

Попередній матеріал
Штаб АТО: 28 обстрілів українських позицій від початку доби – двоє військових поранені, один загинув
Наступний матеріал
Рух вантажівок на Закарпатті відновлено – ДСНС

Порошенко підписав закон щодо переміщених ВНЗ та наукових установ

Порошенко підписав закон щодо часткового працевлаштування випускників ВНЗ

Шість українських ВНЗ увійшли до рейтингу найкращих у світі

У Сумах 200 випускників військових кафедр ВНЗ склали присягу на вірність Україні