В університетах мають запустити так звані "внутрішні системи забезпечення якості". Про таке в ефірі "5 каналу" заявила колишній заступник міністра освіти та науки України (2014-2016) Інна Совсун.
"Обов'язкова фізкультура, обов'язкова українська мова, ОБЖД, вступ до екології, право, повторення шкільного курси з історії України – це ті предмети, які перевантажували програму, які зазвичай викладачами читалися з року в рік одне й те ж саме, невмотивовано. І очевидно через це студенти втрачали до навчання. І ми скасували такі обов'язкові дисципліни… Були окремі курси, обов'язкові для спеціальностей. Зараз міністерство не має права встановлювати жодні обов'язкові курси. Університет є відповідальний за те, щоб формувати максимально якісну програму", – сказала експерт.
Раніше, за її словами, логіка була в тому, що є викладачі і університет вводить ті навчальні курси у програму, які можуть ці викладачі читати. Зараз мають запускатися так звані "внутрішні системи забезпечення якості".
"Потрібно запросити представників спеціальності. Наприклада, фахова журналістська асоціація прийде до університету і скаже: "Давайте подивимося, чого ви тут навчаєте, наскільки це відповідає тому, що потрібно в професії на сьогодні… Друге – це опитування студентів після вивчення кожного курсу".
Також, за словами Совсун, останні два роки активно впроваджується практика "вибірковості дисциплін", коли студенти в університетах мають до чверті своєї програми можуть обирати самостійно.
Як повідомляв 5.ua, Гройсман розповів студентам, як нараховуватимуть стипендії.