mon.gov.ua

Міністр освіти розповіла, коли і чому почне діяти 12-річна школа

  У відповідності до плану Міносвіти, в Україні така школа почне функціонувати у 2028-30 роках.

  12-річна шкільна освіта в Україні буде запроваджена не раніше 2028-30 років. Про це 18 травня заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на прес-конференції в Одесі, передає "Укрінформ".

  "Внаслідок того, що організатори освітнього процесу в старшій профільній школі непомірно інтенсифікували процес навчання в 9-11 класах, учні мусять зараз оволодівати величезною кількістю інформації. Якщо ж ми хочемо вчити школярів компетентностям, роботі в команді чи над проектами, оволодівати вмінням аргументувати свою думку і при цьому критично мислити, то маємо організувати, власне, проектне навчання, роботу в групах, навчання комунікувати з ровесниками, з аргументуванням своєї позиції. Це потребує більше часу – не менше трьох років", – зазначила міністр.

  Гриневич наголосила, що саме з цієї причини "у провідних освітніх системах світу, зокрема, в країнах Європейського Союзу, старша школа є трирічною або чотирирічною".

  "Я вважаю, що українські діти заслужили того, щоб отримати сучасну освіту – не лише здобували знання, частина яких згодом виявиться непотрібною в житті, а щоб вони отримували ті вміння і компетентності, які їм допоможуть стати успішними людьми, долати складні виклики, а не ховатися від них з купою комплексів і різних залежностей. Тому ми будемо рухатися до трирічної старшої профільної школи", – підкреслила вона.

  У відповідності до існуючого плану Міністерства освіти і науки, в Україні така школа почне функціонувати саме у 2028-30 роках.

  Нагадаємо, в ефірі "5 каналу"віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив, що в Україні вже створено 239 опорних шкіл.

  Попередній матеріал
  Мешканці окупованого Криму дедалі більше цікавляться безвізовим режимом
  Наступний матеріал
  Ніяких офіційних заяв: Держдеп США відмежувався від критики щодо заборони сайтів РФ в Україні
  Loading...