5.ua

Мінфін підозрює, що 60 млрд з держбюджету йдуть на незаконні соцвиплати для переселенців

  25 тисяч осіб не були на підконтрольних Києву територіях, тобто оформили статус, перебуваючи в окупованих районах Донбасу

  Міністерсто фінансів України перевірило законність отримання соціальних виплат внутрішньо переміщеними особами (ВПЛ) згідно з українським законодавством, після чого виявилося, що 91% з перевірених не мають права на соцдопомогу від держави, розповів глава фінансового департаменту Мінфіну Андрій Рязанцев в інтерв'ю ZN.ua.

  Так, аудит Мінфіну показав, що право на допомогу мають лише 9% зареєстрованих переселенців. Держава може втрачати в зв'язку з цим до 60 млрд гривень, наголосив Рязанцев.

  З його слів, з 40 тисяч людей зі статусом ВПЛ, яких перевірив Мінфін, 25 тисяч осіб не були на підконтрольних Києву територіях, тобто оформили статус, перебуваючи в окупованих районах Донбасу. Частина з них потрапили під аудит Мінфіну переселенців, які отримують допомогу з українського бюджету, мають два в'їзди або два виїзди, повідомив Рязанцев.

  Крім того, з перевіреної кількості лише 9% (3 911 осіб) мали право на отримання грошової допомоги від держави. За оцінками експерта Мінфіну, якщо перенести цю статистку на загальне число зареєстрованих ВПЛ, то в Україні виявиться близько 150 тисяч реальних переселенців.

  Нагадаємо раніше повідомлялось, що за приблизними підрахунками, кількість фіктивних переселенців коливається у межах від 500 до 900 тис. осіб. Виплати на фіктивних переселенців щомісяця вимивають з державного бюджету кілька мільярдів гривень.

  Попередній матеріал
  Янукович вимагає від ЄС скасувати санкції проти нього
  Наступний матеріал
  Близько тисячі бійців НГУ пройшли маршем по Куликовому полю
  Loading...

  Екопоселення під Києвом для вимушених переселенців

  Вимушених переселенців з Донбасу примусово виселяють з гуртожитку

  За два роки не створено системи обліку переселенців – волонтер

  У Києві волонтери і експерти вчать переселенців, як почати чи відновити свій бізнес

  Правоохоронці виявили 28 тис. фіктивних переселенців

  Переселенці з Донбасу провели суботник у парку "Нивки"