Заборона 'Вконтакте'

Мільйонні спади: ЗМІ дізналися, на скільки знизилась відвідуваність російських ресурсів після блокування

Представлені дані відвідуваності російських ресурсів в переважній більшості випадків враховують відвідувачів з України, які зайшли на заблокований інтернет-ресурс через VPN

Відвідуваність російської соціальної мережі ВКонтакте за 5 днів впала на 3 мільйони візитів. Такі показники у вівторок, 23 травня, оприлюднила "Економічна правда" з посиланням на компанію SimilarWeb, що надала статистику відвідуваності в Україні заблокованих російських інтернет-сервісів.

Так, згідно з даними на 20 травня 2017 року, відвідуваність соціальної мережі ВКонтакте в Україні впала на 3,35 млн візитів за 5 днів блокування доступу.

До введення санкцій щоденна відвідуваність соцмережі в Україні становила в середньому 10,1 млн візитів. 20 травня українські інтернет-користувачі відвідали соціальну мережу 6,75 млн разів.

Спад показників заблокованих ресурсів РФ

Спад показників заблокованих ресурсів РФ

Одноклассники втратили в середньому 1,67 млн візитів з майже 4,6 млн.

Спад показників заблокованих ресурсів РФ

Спад показників заблокованих ресурсів РФ

Відвідуваність російського інтернет-порталу yandex.ua знизилася приблизно на 2 млн візитів з 6 млн.

Спад показників заблокованих ресурсів РФ

Спад показників заблокованих ресурсів РФ

Російський інтернет-портал mail.ru недорахувався 1,22 млн візитів при загальній середній відвідуваності 4,62 млн.

Спад показників заблокованих ресурсів РФ

Спад показників заблокованих ресурсів РФ

За словами аналітика відділу маркетингу в SimilarWeb Павла Тучинського, представлені дані в переважній більшості випадків враховують відвідувачів з України, які зайшли на заблокований інтернет-ресурс через VPN.

"Якщо користувач спочатку зайшов в інтернет не через VPN, що, як правило і відбувається, ми побачимо країну-оригінал", - каже Тучинський.

Видання також зазначає, що ще не всі інтернет-провайдери України виконали указ Президента про санкції від 15 травня 2017 року.

Третій за величиною абонентської бази в країні інтернет-провайдер "Воля" 23 травня повідомив, що повністю заблокує сайти до 1 червня.

Відповідно до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій Національної комісії регулювання зв'язку та інформатизації, в Україні станом на 25 квітня 2017 року працювало 6158 інтернет-провайдерів.

Нагадаємо, 17 травня набрав чинності Указ Президента України №133/2017 від 15 травня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Відповідно до цього указу, телеком-оператори мають припинити надання послуг з доступу до ряду веб-ресурсів, зокрема соціальних мереж "ВКонтакте", "Одноклассники", усіх сервісів "Яндекс" та mail.ru тощо.

Попередній матеріал
Костинський: Скоро Донбас зможе слухати українське радіо
Наступний матеріал
Після теракту в Манчестері УЄФА посилить заходи безпеки на фіналі Ліги Європи

Геращенко: Заборона російського інтернет-контенту – це тільки початок великої роботи

"Яндекс.Браузер" для Android почав автоматично обходити блокування російських сайтів в Україні

"Росія істерить": Петренко пояснив, чому РФ "так збудилася на дії української влади"