Мешканці Нікополя залишилися без опалення (РЕПОРТАЖ)

  Узагалі без опалення Нікополь на Дніпропетровщині. Через борг 12 мільйонів гривень мерзне 80 тисяч мешканців міста. Школярів відправляють на вимушені канікули. Міська влада запевняє, що ситуація не критична, але на теплу зиму радять не розраховувати.
  На канікули відправили учнів перших-восьмих класів з 13-ти навчальних закладів Нікополя. Середня температура в класах не перевищує 14-15 градусів. Якщо за тиждень тепло не з’явиться – діти разом з учителями змушені будуть переїзджати до інших шкіл, де є автономне опалення. Покищо на уроках лише старшокласники.

  Мерзнуть у гуртожитках і 70 студентів одного з нікопольських коледжів. Їх переселять до гуртожитку сусіднього  технікуму, де є автономне опалення. От тільки доведеться студентам коледжу сплачувати за гостинність 120 гривень на місяць проти своїх сімдесяти. А поки, щоб не відчувати пронизливий холод, студенти зігріваються фізичними вправами.

  Андрій, студент Нікопольського коледжу Дніпропетровського державного аграрного університету: "От так мы и согреваемся, а шо ище робить, як холодно в общаге, ну от раз 20 отжався, согрывся, одеваешься и идешь на пары".

  Олексій Свінтозельський, директор Нікопольського коледжу Дніпропетровського державного аграрного університету: "Ніхто не попередив про те, що не будуть працювати тепломережі, якби нас попередили, ми б могли перейти на автономне опалення, у нас були кошти, ми не ставили таких планів у цьому році".


  Причина холодних батарей  у Нікополі - борги тепловиків за спожитий газ, вони винні 12 мільйонів гривень.  Дніпропетровська обласна влада та прокуратура області звинуватили у зриві опалювального сезону нікопольських керівників, які ані про погашення боргу не подбали, ані про альтернативні види опалення не подумали.

  Віктор Сергєєв, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації: "Городская власть оказалась неспособной підготовить город к зиме и обеспечить город теплом, уже в Секретариате Президента этот вопрос оценивается, таким образом речь идет о преступной бездеятельности".

  У місті є приватна котельня, до якої приєднані менше сотні будинків і кілька навчальних закладів. Для більшості нікополян її послуги недоступні - котельня не під`єднана до загальних тепломереж міста. І в оренду її тепловики брати не хочуть, навіть на символічну плату в одну гривню. Деякі завбачливі городяни встановили собі автономне опалення власним коштом - так вчинила кожна третя родина. Решта чекають на рішення високих чиновників зі столиці, які до Нікополя приїздять чи не щодня.

  Сергій Зімін, заступник міністра житлово-комунального господарства України: "На улице будет завтра -2, а вы как мэрия, этот вопрос не решили, я констатирую факт!!! Констатирую факт, вы слышите!"

  Проте мер Нікополя вважає, що довкола проблеми з опаленням створили штучний галас.

  Сергій Старун, міський голова Нікополя: "Информация, которой они пользовались, оказалась очень сильно искажена, и мы сегодня прилагаем все усилия, чтобы восстановить реальную картину. Я думаю, время нас рассудит. Я человек не обидчивый и не амбициозный, потому моя задача не дуться и не обижаться а доказати, что справедливость все же существует!"

  Юлія Фінгарет, Андрій Ковбаса, Нікополь, Дніпропетровщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10Мб)
  Попередній матеріал
  Нове в правилах дорожнього руху столиці (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Невідома Україна. Репортаж про палац у стилі неоґотика (ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...