Мерзнуть українці не тільки на вулицях, але й у власних помешканнях

  Мерзнуть українці не тільки на вулицях, але й у власних помешканнях. У деяких будинках температура не перевищує й десяти градусів. У Міністерстві житлово-комунального господарства пояснюють - усе через старі комунікації - понад три чверті усіх систем централізованого опалення України вже давно віджили своє і дедалі частіше виходять з ладу.

  Навіть у квартирі панові Анатолієві без верхнього одягу не обійтися. Позначка на термометрі заледве дотягує до десяти градусів. Жаліється - така ж зима в усій багатоповерхівці. Від холоду рятуються, хто чим може.

  Анатолій Іванюта: "В кого більше грошей, той нагріватель ставить. В кого менше - той кожуха й валянки одіває. Так і сплять".

  Хоч сплять у кожухах, та за тепло платять справно. Заборгованості, кажуть, у будинку немає, втім для жеку це не аргумент. Хоч за гарячі батареї з комунальниками борються ось уже півтора десятки років, вирішувати проблему жек і не думає.

  Анатолій Іванюта: "З них як з гуся вода. Їм тисячу плотять, вони на тисячу й роблять".

  Поки в трубах гаряча вода за екзотику, неподалік вона - рікою. Щоправда гріє не помешкання, а - тротуари. Через сильні морози латати дірки в трубах аварійникам доводиться дедалі частіше.

  Аварійник: "Каждий день, кажду смену, кажди сутки ездим на аварию, устраняем аварию".

  Утім такі псевдоремонти, кажуть робітники - даремна трата і часу, і грошей.

  Аварійник: "Всьо гнилое, а матєриалов нету, как обычно. Вот это заварим, оно может там тоже самое сделать, никто ж не знает".

  Що тепломережі давно в аварійному стані - в профільному міністерстві не приховують. І додають - три чверті усіх комунальних сполучень давно вийшли з терміну експлуатації. Окрім того, тепловтрати в українських будинках сягають 50-ти відсотків. Утім застаріли не тільки труби.

  Олександр Аліпов, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства: "Те жеки, которие сегодня есть, ета структура себя давно изжила и пережила".

  Але порятунок, запевняють чиновники, є, щоправда, поки-що на папері - грошей на його реалізацію в бюджеті не передбачили - треба-бо забагато - сотні мільйонів гривень.

  Олександр Аліпов, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства: "Мы не волшебники, чтобы прити и завтра сделать все красиво. Разрабатывается программма термомодернизации зданий и сооружений, которые находятся в стране".

  А поки програма розробляється, українцям радять потерпіти, поки погода змилується. За словами синоптиків, чекати доведеться щонайменше тиждень - від15-го лютого морози мають відступити. 

  Інна Неродик, Віктор Сніжко та Валерій Савицький, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Усі 12 членів екіпажу судна "Аллвака-1" доправлені до Сімферополя
  Наступний матеріал
  Зміна влади на Мальдівах
  Теги: