Випуск у Національному університеті оборони імені Івана Черняховського
Випуск у Національному університеті оборони імені Івана Черняховського 5 канал

Меч королеви Британії та 9 золотих медалей: як пройшов випуск в університеті оборони ім. Черняховського

Читайте по-русски
Корективи в урочистості вніс карантин

Випуск у Національному університеті оборони імені Івана Черняховського. Випускаються офіцери, бойові командири, а також уперше курсанти. Щоправда, цьогоріч без урочистостей на плацу. Репортаж кореспондентки "5 каналу" Єви Ніколашвілі.

Замість плацу актова зала. На вході температурний скринінг. Обмежена кількість людей. А традиційний урочистий марш – скасований. В національному університеті оборони імені Івана Черняховського все по-іншому.

Такі корективи вніс карантин. Незмінним же залишаються усмішки та оркестр.

Цього року в університеті майже сім сотень випускників. Лише 10-ро з них курсанти, які тільки отримають звання офіцера. Решта – вояки зі стажем. Більшість побувала на сході держави. Деякі мають відзнаки. Закінчити університет із золотою медаллю спромоглися 9 випускників.

Кращому випускнику оперативно-стратегічного рівня – полковнику Владиславу Ліщинському – вручили також перехідний меч королеви Великої Британії. Відповідну традицію започаткували в 1996 році.

"Для нас цей меч символізує тісну співпрацю наших двох країн. У сферах оборони, професійного військового розвитку та оборонного реформування", – каже Мелінда Сіммонс, надзвичайний і повноважний посол Великої Британії та Північної Ірландії в Україні.

"Відчуваю радість разом з тим велику відповідальність. Тому що меч, звання найкращого випускника – це насамперед відповідальність", – говорить Владислав Ліщинський, випускник Національного університету оборони імені Черняховського.

Відповідальність тепер матиме і майор Сергій Мельник. Його нагородили перехідною шаблею часів Богдана Хмельницького. Свою відзнаку отримав як найкращий випускник оперативно-тактичного рівня. Серед випускників також є і громадянин Китайської народної Республіки Ся Вей. Університет закінчив із відзнакою та медаллю.

"Велика честь навчаться в університеті. Що я отримав в університеті? Це дуже корисно для мене в майбутній роботі і в житті", – говорить Ся Вей.

Про свою майбутню посаду випускники дізнаються із врученням диплому.

"Це для нас сюрприз, але готовий їхати, куди скажуть", – каже Олександр Глоба, випускник Національного університету оборони імені Черняховського.

А дружина готова їхати за чоловіком?

"Знаєте, за час нашого спільного життя наша родина розлучалася лише в той момент, коли чоловік захищав кордони нашої держави на сході. Тому, звичайно, це доля дружини військового", – розповідає Олена Глоба, дружина випускника.

Свої перші офіцерські погони отримали і курсанти. Для університету – це перший випуск таких фахівців. До цього у виші навчалися лише офіцери. Щоправда, святкуватимуть курсанти лише завтра. Тоді ж і зможуть одягнути нові нашивки.

Єва Ніколашвілі, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Чому сезонні фрукти подорожчали і чи варто очікувати зниження – подробиці
Наступний матеріал
У Михайлівському соборі столиці відбулася панахида за покійним батьком Порошенка
Loading...

Як бійці ЗСУ дають відсіч російським окупантам біля Новозванівки – сюжет

Світлодарська дуга: піхотинці 24-ї бригади точковим ударом знищили ворожий арсенал – репортаж

Стало відомо ім'я загиблого напередодні українського армійця

У ЗСУ вже 171 хворий на коронавірус

Окупанти накрили вогнем позиції українських армійців біля Пищевика: поранено бійця

Виявили і знищили: бійці ООС розповіли подробиці успішної спецоперації на Світлодарській дузі