поїхали на марафон 5.ua

Марафон морської піхоти США: українські герої, що пройшли АТО, посилено тренуються до змагань

Попри травми, отримані на фронті, бійці переконують, що 10 км марафону українським військовим під силу

Четверо українських вояків уперше представлять Україну на Марафоні морської піхоти США. У Вашингтоні бійці подолають 10 кілометрів на вшанування військових героїв із усього світу. Як стало відомо, українці прямують туди коштом волонтерів, які також забезпечили їх і біговими протезами.

Військових обрали з-поміж 60 претендентів. Вони пройшли два етапи відбору, а також посилено тренувалися.

"Для американців це робиться кожен рік, а для нас це вперше. Зараз пишеться історія", – каже учасник 41-го Марафону морської піхоти США українець Вадим Мазніченко.

"Є азарт, гарний настрій та почуття відповідальності", – переконує ще один везунчик Дмитро Фесенко.

Українські військові кажуть, що головне – не перемога. Своїм прикладом вони хочуть показати, що тяжкі поранення, ампутації – це не вирок, і життя на цьому не закінчується.

Один з учасників марафону – Вадим Свириденко. Він служив парамедиком на фронті. У лютому 2015 підірвався на міні під Дебальцевим, кілька днів пролежав у снігу, потрапив у полон. Після визволення – пройшов тривале лікування та реабілітацію в Україні та США, однак втратив ноги і руки.

Попри все, Вадим переконаний: 10 кілометрів марафону українським військовим під силу. "Налаштування на 10 км серйозні: дистанція не мала. Тренування кожен день", – каже Вадим.

Допомогли у підготовці до змагань волонтери, зокрема надали бігові протези. "Ми форму шили коштами волонтерів, квитки купили за кошти трастового фонду НАТО, а от Міноборони не дало ані копійки", – розповідає голова правління Української асоціації інвалідів Сергій Тріскач АТО.

Марафон морської піхоти у Вашингтоні – це 30 тисяч учасників з усього світу. Для американців це свого роду національне свято. Цьогорічний марафон морської піхоти США розпочнеться у неділю, 30 жовтня, у Вашингтоні.

Сергій Барбу та Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Обама запланував зустріч з Меркель: говоритимуть про війну в Україні та Сирії
Наступний матеріал
Політтехнолог: Аналізувати заяви Лаврова мають психіатри

Українці вирушать до США та вперше візьмуть участь у турнірі для поранених бійців Invictus Games

У Київраді збираються офіційно визнати бійців-добровольців АТО

Волонтери Тернопільщини зібрали і передали майже 30 тонн харчів та теплих речей для бійців АТО

До Вінниці на лікування доправили сімох бійців, трьох – вже прооперували