Мапи без Криму в прямому ефірі: Нацрада вирішила не перевіряти популярних телеканалів

Обидва телеканали вибачилися перед глядачами та наклали покарання до власних працівників

Нацрада вирішила не призначати позапланових перевірок українських телеканалів, що показали в ефірі мапу України без Криму. Про це повідомляє прес-служба регулятора. 

Як відомо, йдеться про телеканали " UA:ПЕРШИЙ" (НТСУ) та "СТБ".

"Національна рада на засіданні 29 березня розглянула питання про призначення позапланових перевірок загальнонаціональним мовникам "НСТУ" і "СТБ" та, зваживши на всі аргументи і пояснення представників каналів, взяла до відома зафіксовані моніторингами ознаки порушень Закону України "Про телебачення і радіомовлення" і не призначила позапланових перевірок мовників, як пропонувалося проектом рішення", – йдеться у повідомленні.

16 березня 2018 року український суспільний телеканал "UA: Перший" в ефірі передачі "Новини" показав карту України без Криму. Журналісти пояснили це технічною помилкою та поспіхом зробленою графікою. Того-таки 16 березня телеканал "СТБ" в ефірі програми "Холостяк" показав мапу без українського Криму. Як пояснює керівництво, також через технічні негаразди.

"Національна рада взяла до уваги той факт, що обидва мовники відразу після виявлення цієї технічної помилки (на засіданні представники телемовників детально охарактеризували ситуації, як ці помилки виникли) вибачилися перед глядачами на своїх сайтах і в ефірі. Також в обох компаніях було вжито дисциплінарних заходів до працівників, з вини яких виникла помилка", – кажуть у Нацраді з питань телебачення та радіомовлення.

Як стало відомо, після інциденту з мапою без Криму телеканал "СТБ" звільнив дизайнера. Крім того, сюжет із технічною помилкою видалили з Youtube, а при повторі програми помилку виправили.

На "UA: Перший" винесли догану чотирьом працівникам – дизайнеру, режисеру ефіру, випусковому редактору та продюсеру інформаційних програм.

У Нацраді додають: "Більшістю голосів Національна рада взяла до відома наявність порушень і зобов’язала компанії не допускати їх у майбутньому. Голова Національної ради Юрій Артеменко, підсумовуючи обговорення цього питання, зауважив, що в разі виникнення такої ситуації вдруге Національна рада не братиме до уваги жодних аргументів, і компанії отримають санкції, передбачені чинним законодавством".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Україні мають намір запровадити психіатричний огляд для отримання водійського посвідчення
Наступний матеріал
Нове відкриття: астрономи виявили галактику без темної матерії