Віктор Ляшко
Віктор Ляшко Прес-служба Кабміну

Майже 90% усіх спалахів інфекційних захворювань пов'язані з харчовими продуктами – Ляшко

  Читайте по-русски
  Проблема полягає в масовому скупченні людей у закладах харчування, вважає він

  Майже 90% усіх зафіксованих спалахів інфекційних захворювань пов'язані з продуктами харчування. Про це розповів в інтерв'ю для "Інтерфакс-Україна" заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

  "Майже 90% усіх спалахів інфекційних захворювань пов'язані з продуктами харчування, відвідуванням підприємств громадського харчування, переробними цехами", – вважає посадовець. 

  Як повідомляє санлікар, після ліквідації або реформування санітарно-епідеміологічних станцій велися дискусії щодо того, що один і той самий бізнес перевіряють різні служби. 

  За словами Ляшка, м'ясопереробний цех могли перевірити і санстанція, і ветеринарна інспекція. 

  "Була величезна проблема надалі: як ти не старайся, все одно виникає певний дисбаланс реагування на спалахи та епідемії", – коментує він.

  Головний санлікар зазначив, що, виходячи із постанов, прийнятих у 2014 році, санепідслужба могла ухвалити рішення про обмежувальні протиепідемічні заходи.

  "Зараз проблема в тому, що епідеміолог не може локалізувати спалах. Раніше епідеміологи в системі СЕС виходили і локалізовувати спалахи за принципом епіднагляду: знайшли хворого, встановили збудника, знайшли причину, знайшли шлях передання, знайшли місце, запобігли розповсюдженню хвороби – закрили заклад. Але сьогодні епідеміолог не може самостійно прийняти рішення про локалізацію, фактично про закриття об'єкта", – пояснив він.

  Разом із цим Ляшко зауважив, що спалахи захворювання на COVID-19 потрібно пов'язувати не з продуктами харчування, а місцями масового скупчення людей.

  "Ми бачимо велику кількість спалахів коронавірусної хвороби, пов'язаних, наприклад, із весіллями. Масові зібрання людей заборонені, але чомусь у закладах громадського харчування відбуваються банкети на 200-250 осіб. Ми зобов'язані дотримуватися протиепідемічних вимог, якщо не хочемо знову загнати країну в жорсткий карантин, коли закривають усе, всі мають сидіти вдома і вводиться надзвичайна ситуація", – сказав він.

  Раніше Ляшко розповів, чи треба учням проходити медогляд перед школою. 

  Попередній матеріал
  Продавав телефонні розмови: полковнику СБУ загрожує 10 років в'язниці за злив даних
  Наступний матеріал
  США запровадили санкції проти інститутів Росії, які випробовують вакцину від коронавірусу
  Loading...

  Ляшко дав пораду українцям, які не вірять в існування коронавірусу

  Учителі в "помаранчевій" зоні, імовірно, вестимуть уроки в захисних щитках – Ляшко

  Ляшко назвав умову, за якої можуть перенести місцеві вибори в Україні

  Україна закупить нову вакцину від небезпечної інфекції

  Стало відомо, коли та скільки доз вакцини від коронавірусу отримає Україна

  Ляшко спрогнозував, коли в Україні почнеться друга хвиля епідемії COVID-19