М`ясопереробні підприємства Львівщини заповнять іноземним м`ясом?

  На Львівщині бракує худоби для повноцінної роботи м`ясопереробних підприємств. За останні роки у селах людям стало невигідно тримати свиней та корів. Витрати на їх відгодівлю значно перевищують доходи від продажу. Тим часом обласні чиновники почали замислюватися - а чи не купити корів у Латинській Америці?
  Олександр Ваврищук, 5 канал: "Не виключено що вже найближчої весни на українських фермах відгодовуватимуть худобу із-за кордону. Уругвайські та аргентинські корови покликані врятувати українське тваринництво".

  В Україні є всі передумови для розвитку тваринництва, каже керівник цього науково-виробничого центру Дмитро Мороз. Тож закуповувати тварин за кордоном великої потреби немає, переконаний він. І показує заморожене сім`я бугаїв. Тварини спеціально відібрані для виведення високопродуктивних м`ясних та молочних порід, які вже адаптовані для наших умов. Центр уже може запліднити півмільйона корів, але навряд чи це допоможе збільшити поголів`я худоби.

  Дмитро Мороз, гендиректор Львівського науково-виробничого центру: "Найголовніша причина як на мене, це сьогодні цінова політика, тому що собівартість яка є на вирощування м`яса, яка сьогодні затрачається на вирощування в нас сьогодні не покриває тих витрат. І з тими дотаціями і це є найголовніша на сьогоднішній день причина".

  Фермери, які вирощують худобу, кажуть що сильно ризикують. Навіть маючи власну кормову базу, вони не впевнені, що зможуть вдало продати корів через два роки. Кажуть, в Україні вже багато років систематично створюються нестерпні умови для вітчизняного виробника: дешеве м`ясо з-за кордону змушувало селян вирізати поголів`я. Тому чекати дешевого українського м`яса, поки що не доводиться.

  Богдан Войтович, директор фермерського господарства: "Вирощування м`ясного верха є довготривале – рік –півтора. А за рік –півтора дуже часто міняються ціни на дизпаливо, електроенергія інші на все на запчастини на трактори. І важко заложити в собівартість. Проробиш рік ти фактично не можеш прорахувати вперед собівартість тих затрат".

  Ще донедавна основними постачальниками худоби на м`ясопереробні підприємства Львівщини були селяни. Тепер відгодовувати телят понад 70 кілограмів їм не вигідно. Натомість чиновники кажуть: якби держава надавала українським виробникам пільги, то і ситуації такої не виникало б.

  Іван Стефанишин, заступник голови Львівської ОДА: "В минулому році по Львівській області було закуплено 120 тисяч телят. Тобто це м`ясний потенціал, чи молочний потенціал, який міг би використовуватися. Звичайно і співвідношення цін, я надіюся що дотація яка нині є 2.90. замість 1.90 те що було воно в якійсь мірі вплине позитивно, звичайно там і негатив трошки є бо зменшена вагова норма до 330 кілограм".

  Щоправда тваринники кажуть, що їм вигідно буде віддавати худобу, коли дотації держави підвищать бодай до п`яти гривень за кілограм. Тоді і селянин, і фермер прагнутимуть, щоб худоба набрала якомога більшої ваги. І дефіциту м`яса вдалося б уникнути.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львівщина, 5 канал
  Попередній матеріал
  Ситуація в Грузії станом на 02.09.2008 (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  День міста відзначає Одеса (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...