Ситуація в Грузії станом на 02.09.2008 (РОЗШИРЕНО)

  Москва не згодна з критикою ЄС, щодо своїх дій під час кавказького конфлікту. Перші заяви щодо цього питання зробили російське МЗС та президент Медведєв. Лідери Кремля вважають висновки саміту ЄС - упередженими, і не переймаються можливими наслідками - а саме відкладенням ухвали нової угоди Росія-ЄС. Москва заявляє - новий договір потрібен Євросоюзові не менше, аніж Росії. Тому рано чи пізно його таки підпишуть.
  Євросоюз просто не зрозумів мотивів, якими керувалася Росія під час воєнних дій на території Грузії. Так уважає президент Медведєв. Москва називає висновки екстреного засідання ЄС упередженими. А можливе запровадження санкцій - міфічним. Жодних претензій до себе російська сторона також не визнає. Зараз Кремль активно шукає підтримки своєї політики щодо Грузії. Після провалу на саміті ЄС Росія покладає надії на інший саміт - країн ОДКБ - Організації договору про колективну безпеку. Сюди входять 7 країн колишнього СРСР, серед них Білорусь, Казахстан, Узбекистан. З`їзд відбудеться 5 вересня. Російський президент розраховує на офіційну підтримку, адже одним із питань саміту може стати визнання країнами-учасницями незалежності Абхазії та Південної Осетії, яку крім Росії інші держави визнавати поки не поспішають.

  Хоча жодних санкцій проти Росії Євросоюз не запровадив, єврочиновники вирішили відкласти підписання нового договору між Росією та ЄС. На 16 вересня запланований черговий раунд переговорів щодо угоди про партнерство та співробітництво. Втім, його проведення - під питанням. Держави ЄС вирішили відкласти діалог, допоки Москва повністю не виведе свої війська з території Грузії. Постійний представник Росії при ЄС не вірить, що заплановану зустріч скасують. А навіть якщо й так, то договір підпишуть пізніше, а сторони просто ліпше підготуються до перемов. Тим часом Євросоюз продовжує переговори з Грузією, і вже пообіцяв Тбілісі значну підтримку - це 15 мільйонів євро гуманітарної допомоги, а також додаткові угоди про торгівлю та пом`якшення візового режиму.

  Беніта Ферреро-Вальднер, єврокомісар з питань зовнішніх відносин і політики добросусідства: "Запевняю, що Єврокомісія готова надати допомогу Грузії. Ми обов`язково проведемо конференцію, на якій обговоримо як іще ми зможемо посприяти Грузії у відновленні. Основними залишаються два питання – це створення зони вільної торгівлі між ЄС та Грузією та візове питання".

  Ладо Гургенідзе, прем`єр-міністр Грузії: "Угоди про вільну торгівлю та пом’якшення візового режиму – справді необхідні і дуже важливі. Окрім того, нам потрібні додаткові консультації, щоб вирішити яким чином зробити нашу співпрацю більш плідною".

  Грузія вимагає від Росії вивести війська  з портового міста Поті та з новостворених зон безпеки довкола Абхазії та Південної Осетії. Та Москва поки що не має наміру відкликати контингент. Це рішення, каже Кремль, погоджене з 6-ступеневим планом урегулювання конфлікту, розробленим спільно з президентом Франції Ніколя Саркозі. Грузія ж, згідно із закидами Росії, не дотримується цього плану. Обидві країни уже розірвали дипломатичні стосунки. З 3-го вересня посольство Грузії в Росії припиняє свою роботу. Відповідну ноту грузинське МЗС у вівторок передало представнику посольства Російської федерації. Тим часом грузинський парламент має намір запровадити надзвичайний стан у тих регіонах, де розташовані російські війська. Вже у середу депутати мають скасувати воєнний стан, що діє в краіні майже 3 тижні.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  У Конго розбився літак гуманітарної місії ООН
  Наступний матеріал
  М`ясопереробні підприємства Львівщини заповнять іноземним м`ясом?
  Теги:
  Loading...