Лише, як приклад: Тука прокоментував план Авакова зі звільнення окупованого Донбасу

  Необхідно трансформувати цю ідею так, щоб розбити окуповані території на кілька районів, наприклад, шість-вісім, і говорити про поступове взяття під контроль цих окремих районів — не населених пунктів

  Деокупація окремих районів Донецької та Луганської областей може відбуватися частинами. Таку думку висловив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

  "Коли Арсен Аваков називав конкретні населені пункти або райони, треба розуміти, що це було використано для прикладу – не більше того", – зазначив у коментарі "Громадському радіо" Георгій Тука, повідомляє УНІАН.

  За його словами, треба більш детально вивчати пропозицію Авакова. Тука зазначав, що Донбас від решти територій відрізняється дуже високою концентрацією населених пунктів.

  "Це фактично величезна конгломерація, досить часто один з іншим населені пункти розділяються лише дорожніми знаками, іноді буває, що два-три населені пункти сприймаються як одне ціле. Якщо взяти той населений пункт, про який казав Арсен Борисович, – Горлівка, то вона перетікає фактично в Єнакієве. Треба розуміти, що це був наведений приклад. Із точки зору реалізації абсолютно зрозуміло, що фактично неможливо взяти під контроль окремо Горлівку, залишивши без контролю Єнакієве", – зауважив заступник міністра.

  Тука вважає, що необхідно трансформувати цю ідею так, щоб розбити окуповані території на кілька районів, наприклад, шість-вісім, і говорити про поступове взяття під контроль цих окремих районів – не населених пунктів.

  "Але разом із тим треба розуміти: за будь яких обставин на такі дії потрібна буде добра воля РФ", – наголосив він.

  Тука зазначив, що негативно ставиться до пропозиції Авакова про те, що Україна має прийняти закон про колаборацію і колаборантів, у якому буде визначено міру відповідальності за співпрацю з агресорами.

  "Виходячи з того, що ця теза, цей закон у першу чергу має бути розрахований на тих людей, які мешкають зараз на окупованій території, з моєї точки зору, краще давати людям позитивний сигнал, ніж негативний – і мову варто вести про прощення", – пояснив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.

  Як повідомляв 5.UA, очільник МВС України Арсен Аваков має свій план з повернення окупованого Донбасу до України.

  Попередній матеріал
  МЗС: Жодних ознак виконання "Мінська" Росією – Кремлю потрібна війна
  Наступний матеріал
  Стародавні прикраси: на острові в Балтійському морі виявлено скарби короля вікінгів

  "Відновлення випереджаючими темпами": Аваков про вирішення питання з "перехідним статусом" окупованих територій

  "Умовно кажучи, звільнити спершу Горлівку": Аваков про план повернення окупованого Донбасу

  Казанський: Ніяких приготувань до повернення немає, Донбас продовжує відмежовуватися від України

  Більш як 40 країн готові взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі – Порошенко

  "Вже є певні зрушення": Порошенко прокоментував ситуацію із введенням миротворців на Донбас

  Туреччина підтримала розгортання миротворців ООН на Донбасі