5 канал

Луценко знайшов спосіб боротьби з "бурштиновою мафією"

  За попередніми оцінками, за рік бурштинові ділки заробляють стільки, скільки потребує військовий бюджет країни

  Генпрокурор України Юрій Луценко вважає, що вирішенням проблеми незаконного видобутку бурштину може бути його легалізація із встановленням відповідного законодавства. Про це він заявив в інтерв'ю ТСН.

  "Мені здається, що тут питання до органів місцевої влади, органів внутрішніх справ – не допустити оновлень схем з новими кришувальниками. Нарешті стратегічне рішення повинна прийняти Верховна Рада, має прийняти закон, згідно з яким весь цей бізнес повинен стати контрольованим державою. Потрібно легалізувати те, чим займається місцеве населення, але направити гроші не в кишені бандитів і міліції, які з ними співпрацюють, а в державну скарбницю", – заявив Луценко.

  Крім того,він додав, що "бурштинова мафія" за рік заробляє стільки ж коштів, скільки потребує військовий бюджет України.

  "За попередніми оцінками, за рік бурштинові ділки заробляють стільки, скільки потребує військовий бюджет країни. Поклади бурштину знаходяться практично по всьому українському Поліссю. Тому це серйозна перспектива для держави", – заявив Луценко.

  Він також зазначив, що затримане 4 липня в Рівненській області та Києві злочинне угрупування – це лише частина "бурштинової мафії".

  "Я скажу абсолютно відверто: це не кінець бурштинової мафії. Це лише одна третина її структур, бо не меншою структурою є ті, хто працює у Волинській, Житомирській областях і навіть ще Рівненській області", – зазначив генпрокурор.

  За словами Луценка, затримані можуть розраховувати на зменшення строків покарання у разі, якщо ті допоможуть слідству розкрити організаторів незаконного видобутку. Він заявив, що до всіх затриманих доведена пропозиція "покази нагору і ви зможете змінити ступінь важкості обвинувачення".

  "Стаття 255 ККУ "про створення злочинної організації" унікальна. Це єдина стаття, ухвалена в 1990-ті роки, яка дозволяє членам злочинної організації, якщо вони не є власне організаторами, давати покази нагору і за це різко зменшується термін покарання", – розповів Луценко. 

  Як повідомлялося, 7 липня Голосіївський суд столиці заарештував 5 організаторів і керівників "бурштинової мафії" з Рівненщини.

  Нагадаємо, головний військовий прокурор Анатолій Матіос в інтерв'ю "5 каналу" повідомив досі невідомі загалу деталі "бурштинової справи".

  Попередній матеріал
  Євро-2016: Португалія вперше в історії стала чемпіоном
  Наступний матеріал
  Міноборони Росії розмістить в Арктиці 10 військових аеродромів – ЗМІ

  Матіос повідомив досі невідомі загалу деталі "бурштинової справи" – інтерв'ю

  "Бурштинова мафія": суд ухвалив рішення про арешт 5 організаторів злочинної схеми

  "Бурштинову справу" веде військова прокуратура, трьох фігурантів заарештовано – Матіос

  Радник міністра МВС повідомив деталі спецоперації "Бурштин"