Катери ВМС ЗСУ
Катери ВМС ЗСУ 5 канал

"Люди в чорному виламували пальці": ДБР в Одесі провели "випробування" одного із катерів "Кентавр"

Читайте по-русски
Співробітники "Кузні на Рибальському" кажуть, що команда не зробить того, що можуть зробити на заводі

Заламували руки та забрали ключі від військових катерів. В Одесі представники ДБР провели "випробування" у морі одного з десантно-штурмових катерів "Кентавр" – без суднобудівельників. Журналісти "5 каналу" поспілкувалися з працівниками заводу виробника. 

Це аматорське відео, яке журналістам 5-го надали представники заводу Кузня на Рибальському. За словами інженерів, у п'ятницю ввечері слідчі ДБР прийшли до Практичної гавані, де перебувають десантно-штурмові катери типу "Кентавр", щоб скласти протокол опису та забрати ключі. Кажуть, працівникам заводу заламували руки та не давали зателефонувати керівництву. Свої дії ДБРівці пояснили тим, що один з десантно-штурмових катерів має вийти в море на випробування.

Вже зранку в суботу механіків та інженерів від заводу, ДБР не пустило до Кентаврів, хоча військові катери перебувають на відповідальному зберіганні у суднобудівника, тобто Кузні на Рибальському.  

"Вони провели і проводять незаконно випробування без участі здавального екіпажу від заводу Кузні на Рибальському. Тобто відбувся просто сказати рейдерський захват катерів. Чого побоююсь – скривджених результатів, якихось неправильних дій в процесі випробування", – каже відповідальний меxанік катерів заводу "Кузня на Рибальському" Євген Дрига.

Пообіді один з "Кентаврів" – катер "Станіслав", навантажений устаткуванням, вийшов у море. Співробітники "Кузні" такими діями обурені. Кажуть, випробування мали відбуватися за участю обох "кентаврів", щоб порівняти їхню швидкість. І головне – це мало статися у присутності незалежних експертів та представників заводу.

"Команда не зробить все те, що ми зробимо: це знати, де який клапан відкрити, щоб всі системи працювали, треба все знати, а вони просто не повністю обучені всьому цьому", – каже робітничий катерів "Кентавр" заводу "Кузня на Рибальському" Олег Пасічник.

У морі на так званих випробуваннях катер пробув близько години. Яка кількість людей та хто ще, окрім екіпажу та ДБР, перебував на облавку невідомо. 

Представники заводу такі так звані випробування називають фарсом й кажуть про політичну зацікавленість, адже невдовзі спливає термін запобіжного заходу для керівника заводу Валерія Шандри.

"Закінчується 100 днів арешту Шандри і для продовження його арешту повинні бути якісь відповідні дії, ну от вони й почалися, щоб якісь надумані докази до цього пришити і т.д., бо шиється білими нитками і робиться, що беззаконня повне, вертаємося до сталінських часів, в мене немає слів", – каже заступник начальника відділу технічного контролю заводу "Кузня на Рибальському" Олександр Пономаренко.

Півтора дні 5 канал намагався зв'язатися з ДБР. 22 жовтня у пресслужбі підтвердити або спростувати інформацію щодо візиту співробітників на десантно-штурмові катери та виходу в море – не змогли, відповіли, що можливо нададуть інформацію наступного дня. Втім вже в суботу ще зранку обіцяли з'ясувати інформацію, а пообіді речниця ДБР слухавки не піднімала. "5 канал" готовий надати слово представникам Державного бюро розслідувань, аби прояснити ситуацію з кентаврами. 

Ольга Дунська, Одеса, "5 канал"

Нагадаємо, 31 серпня суд продовжив арешт бойовому генералу та ексзаступнику міністра оборони Ігорю Павловському, а також голові правління заводу Валерію Шандрі до 28 вересня. Адвокати заявили, що подаватимуть апеляцію на рішення суду.

Як відомо, колишньому заступнику міністра оборони Ігорю Павловському, двом ексначальникам департаменту відомства, а також керівнику заводу "Кузня на Рибальському" Валерію Шандрі закидають постачання до армії у 2016-2018 роках техніки низької якості. Мовиться про бойові катери та автомобілі невідкладної медичної допомоги, які, як вважають слідчі ДБР, не відповідали вимогам і не можуть використовуватися у Збройних силах.

Також повідомлялося, що трудовий колектив заводу "Кузня на Рибальському" неодноразово заявляв про те, що тиск силових органів спрямований на знищення унікального підприємства.

Попередній матеріал
Про "вагнергейт" і стосунки з Саакашвілі: "слуга" Єлизавета Ясько в "Рандеву"
Наступний матеріал
Проблеми з доброчесністю: Рада суддів обрала чотирьох членів до Етичної ради
Loading...
Попри тиск з боку влади, "Кузня на Рибальському" спустила на воду броньований катер: як це було – сюжет

Попри тиск з боку влади, "Кузня на Рибальському" спустила на воду броньований катер: як це було – сюжет

"Кузня на Рибальському", попри тиск з боку влади, спустила на воду восьмий броньований катер для ВМС України

"Кузня на Рибальському", попри тиск з боку влади, спустила на воду восьмий броньований катер для ВМС України

Нова броньована "дитина": як спускали на воду свіжий МБАК "Гюрза-М" – включення

Нова броньована "дитина": як спускали на воду свіжий МБАК "Гюрза-М" – включення

До спуску на воду готується новий артилерійський катер "Гюрза-М"

До спуску на воду готується новий артилерійський катер "Гюрза-М"

Суд із сьомої спроби розглянув апеляцію на запобіжний захід генералу Павловському: що відомо

Суд із сьомої спроби розглянув апеляцію на запобіжний захід генералу Павловському: що відомо

Голові правління заводу "Кузня на Рибальському" продовжили запобіжний захід

Голові правління заводу "Кузня на Рибальському" продовжили запобіжний захід