Дитина
Дитина 5 канал

"Лікар мав золоті руки": у Львові триденній дитині провели надскладну операцію рідкісної патології

Читайте по-русски
Нині Андрійко почувається краще – вже дихає самостійно. Добре їсть. Тиск вдається тримати у нормі

Маленькому Андрійкові лише два тижні. Нині він усміхається, п'є дитячу суміш із пляшечки й навіть демонструє характер. Хоча після народження стан хлопчика був украй тяжким. Малюк народився з рідкісною та надскладною вадою – екстрофією сечового міхура.

"Це є відсутність передньої черевної стінки, розчеплення сечового міхура, відсутність передньої стінки сечового міхура і є отвір, з якого витікає сеча", – пояснив завідувач урологічного відділення Львівської міської дитячої лікарні Тарас Вівчарівський.

Такі вади діагностують, ще коли плід в утробі, розповідають лікарі. Тому в деяких країнах Європи навіть радять переривати вагітність. Про ваду майбутньої дитини її мама знала. Але сподівалася на краще.

"Я не знала, що підтвердиться діагноз, але підтвердився. Я не думала, що таке буде, я думала, діти народяться здорові. Я плакала і молилася. Лікар просто мав золоті руки, що зробив таку операцію", – розповіла мама Андрійка Оксана.

Операцію медики провели на третю добу після народження, бо лише в цей період можна відновити цілісність таза, щоби дитина могла ходити. Тривала операція понад 4 години. Втручання було надскладним, кажуть лікарі, бо Андрійко народився передчасно.

"З тої частинки сечового міхура, яка залишилася, відновлена цілісність сечового міхура. Зроблена шийка сечового міхура і подовжена майбутня уретра, бо дуже короткі розчеплені уретри, і відновлена цілісність тазового кільця", – зауважив лікар.

Після операції – малюк під наглядом медиків у відділенні патології новонароджених.

"Перші 2-3 дні були досить критичні, тому що були проблеми з артеріальним тиском, були проблеми з диханням, дитина не зразу самостійно дихала. Була дихальна недостатність, дитинка перебувала на штучній вентиляції легень", – каже лікарка-неонатологиня Львівської міської дитячої лікарні Олеся Гера.

Нині Андрійко почувається краще – вже дихає самостійно. Добре їсть. Тиск вдається тримати у нормі. Скільки Андрійко пробуде у лікарні – невідомо. Медики кажуть: на хлопчика чекає ще не одна операція і довготривала реабілітація.

В Україні такі операційні втручання проводять украй рідко. Батьки зазвичай звертаються по допомогу до європейських клінік. Утім, львівські медики вкотре довели, що вони теж здатні успішно проводити надскладні операції. Причому безплатно.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
У Бабиному Яру відкрили меморіальний об'єкт "Кристалічна стіна плачу" – включення
Наступний матеріал
Рада розгляне відкликання Разумкова: пленарне засідання – відео
Loading...