Люди в масках
Люди в масках Shutterstock

Ляшко розповів, чи планують запроваджувати в Україні повний локдаун на травневі свята

  Читайте по-русски
  В Україні вже три тижні немає тенденції до зростання нових випадків та госпіталізацій, кажуть у МОЗ

  В Україні нині не планують запроваджувати на травневі свята загальнонаціональний локдаун. Про це сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "1+1".

  У відповідь на запитання, чи планують в Україні запроваджувати жорсткий загальнонаціональний карантин на травневі свята, Ляшко сказав: "Зараз він не планується. У понеділок (вчора, – ред.) ми мали селектор з президентом, де прем'єр-міністр говорив, що цього тижня відбудеться загальна зустріч із Всеукраїнською радою церков, де ще додатково будуть пропрацьовані вже розроблені Міністерством охорони здоров'я алгоритми для того, щоб у храмах все відбувалося відповідно до протиепідемічних норм – як правильно забезпечити святкування, як правильно розділити кількість святкових літургій для того, щоб зменшити кількість людей, які приходять одночасно до храмів".

  Також, за його словами, МОЗ рекомендує людям похилого віку та людям з хронічними захворюваннями утриматися від відвідування храму: "Також ми говоримо про те, що якщо є така можливість, то хтось один із домогосподарства може піти до храму і посвятити паску, щоб потім принести та передати все свячене своїй родині". 

  Також Ляшко повідомив про стабілізацію із COVID-19 в Україні: "Що ми зараз бачимо – у нас спостерігається стабілізація захворюваності на досить високих цифрах, але вже три тижні немає тенденції до зростання нових випадків та госпіталізацій. Це вже певний показник".

  Ляшко додав, що на травневі та Великодні свята відбуватиметься "масова міграція" людей на території України, проводитимуться святкування в храмах. У зв'язку з цим він сказав: "Тут буде інше питання – як достукатися до всіх щодо того, що ми перебуваємо в епідемії коронавірусної хвороби і дотримання протиепідемічних норм у цей період – ключова річ, щоб не було подальших спалахів та жорстких карантинів".

  Як повідомляв 5.UA, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов спрогнозував, що наступний спалах коронавірусу може бути через 3-4 тижні після Великодніх свят

  Попередній матеріал
  Президента Чаду вбили відразу після перемоги на виборах
  Наступний матеріал
  СБУ затримала українського хакера за пограбування банків США і Канади
  Loading...

  Ляшко розповів, кого щеплюватимуть залишками вакцини Pfizer

  Ляшко розповів, чи отримають українці другу дозу вакцини Covishield

  Локдаун, вакцинація і нові реанімації: як у регіонах борються з COVID-19

  Коронавірус в Україні: людей, які одужали за добу, більше, ніж нових хворих

  У США військові розробили чип-імплант, який виявляє коронавірус за кілька хвилин

  МОЗ прогнозує черговий спалах коронавірусу вже через місяць – подробиці