Приходять такі рекси, що ми ними не натішимося – комбат "Лемко" про те, чому люди долучаються до "Азову"

"Лемко" відкриті джерела
Комбат зазначив: не треба придумувати заново колесо

У програмі "Час: Online" з Марією Скібінською на "5 каналі" командир 1-го батальйону спеціального призначення НГУ "Азов" "Лемко" розповів, чому люди долучаються до "Азову".

Дивіться повний випуск програми:

"В нас зараз досі приходять добровільно, молоді хлопці 18-20 років. Ви зрозумійте, такі рекси, що ми ними не натішимося. А чому вони приходять до нас? Бо ми, правильно, перше – займаємося підготовкою особового складу, і друге, ми цінуємо свій особовий склад, і третє, у нас правильно працює рекрутинг, справді правильно. Якби "Азов" їздили би, виловлювали би, самі знаєте, що робили і кого, в якому стані – це було би не те. А так як ми просто компетентно поставилися, все інше – і воно працює", – сказав він.

"Лемко" зазначив: "Зараз те, що наші запустили з "Ворк.юа" – ну це топ. Я вам кажу відверто. Я хлопцям написав, дівчатам, сказав "ви молодці!".

"Ну ми нічого не відкриваємо нового, візьміть ту саму Америку, Англію. Вже все готове є. Візьміть просто, переробіть під наш лад, під наше населення, і все. Не треба придумувати заново колесо, розумієте", – розповів військовослужбовець.

Комбат зауважив: "Якщо грамотно зробити, пояснити людям, що, ну треба, треба воювати. Але люди також повинні прийти. Перше, у них повинна бути підготовка. Справді хороша підготовка".

"Ми батальйон почали робити в лютому. В кінці весни, ми вже БТРом виїхали на виконання бойового завдання. Основа була – був наш батальйон, наш штаб, все інше. Якось воно працює. І в нас люди 24/7 тренуються, день і ніч. В нас є викладачі, і є школа Коновальця, яка також це все тренує. Особовий склад бачить, що ми ходимо біля них, вчимо, передаємо свій досвід, забезпечуємо їх нормальними куртками, розумієте, нормальним озброєнням. Вони бачать, що ми цінуємо їх", – сказав "Лемко".

Та додав: "В нас штаб, усі командири ходять по позиціях. "Хлопці, одягніться", "хлопці, тримайте грілочки", "хлопці, накрийтеся, щоб вам тепло було" до зими, все інше".

"На жаль, в інших підрозділах такого немає. Будемо також (ред. – відверто) це говорити. Розумієте, і ті всі чинники, фактори, і люди бачать оце все, думають "а нащо воно мені потрібно", "мені ліпше заплатити і виїхати за кордон", – сказав він.

Комбат підсумував: "І так само по спеціалізаціях. Водіїв бракує. Коли приходять багато хлопців, наприклад там, вже 40 років-30 років, є, які ще хочуть штурмовиками, ну, є яким вже здоров'я не дозволяє. Я кажу: "Хлопці, ну, ні одна армія світу не виграла війну без тилу", а тил – це один з акцентів, на які треба ставити увагу саме-саме більше. І всім роботи вистачає. (Ред. – тилових посад вистачає?) Дуже багато. Просто, в мене є гарні приклади, хлопців моїх, молоді рекси. Ну (Ред. – як) молоді? Вони вже старші за мене, звичайно, в півтора раза. Молодими називаємо, бо вони з нами (ред. – молоді) по духу молоді. Ну, коли боєць керував мережею "Макдональдсів" на сході України, а він в одному з підрозділів був простим піхотинцем. Ну, ви розумієте використання його потенціалу? Він в мене зараз у штабі, організував роботу по одному напрямку, то взагалі туди навіть не лізу, там усе супер".

"Лемко"
"Лемко"відкриті джерела

Друзі, 12 бригада спеціального призначення НГУ "Азов" продовжує виконувати бойові завдання на сході України. У розпал російсько-української війни бійці потребують невпинної підтримки тилу. Кожна грошова пожертва буде скерована на закупівлю критично необхідної техніки, що допомагатиме оперативно та ефективно виконувати завдання і зберігати життя українських воїнів.

Підтримайте бійців "Азову" за посиланнями, розміщеними на сайті ГО "Azov One" – єдиної офіційної платформи забезпечення бригади https://www.azov-one.com/donate

Як повідомляв 5.UA, ВР найближчим часом внесе зміни до порядку мобілізації – подробиці.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

новий законопроєкт щодо мобілізації готують у ВР – що пропонують?

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
"Не готовий ставати піхотинцем – вивчай дрони": український руфер Mustang – "Хто з Мірошниченко?"
Наступний матеріал
Асиметрична війна на території рф може наблизити перемогу України – КБФ
Loading...