Київський "Біг-Бен" оновили [репортаж, відео]

  Київський "Біг-Бен" оновили. Останні секунди старого року для українців тепер лічитиме новий головний годинник країни. Деталі для нього везли із Японії. Конструювала відеоекрани житомирська фірма. Окрім дати і часу, механізм транслюватиме новини, рекламу і навіть співатиме гімн. В середині вежі головного годинника побувала наша знімальна група.

  90 сходинок вежею - і ви - в серці головного годинника країни.

  Інна Неродик: "Ось так тепер виглядає київський "Біг-Бен" із середини. Суцільні відеомодулі, десятки блоків живлення та управління, сотні кабелів. А по той бік таємниці - відеоанімація".

  Ще кілька місяців томУ тут горіли звичайні розжарювальні лампи. На них витрачали понад 500-т кіловат електроенергії за годину. Тепер тут усе економно і по-сучасному.

  Володимир Дверник, начальник відділу інсталяції компанії зі встановлення: "У нас є єдиний модуль, ось він 80 на 80 сантиметрів приблизно, є блок керування, блок живлення і блок керування суміщений, і окремі клостера, тобто світлодіодні матриці".

  А керують усім зі звичайного комп`ютера. Останні випробовування - і годинник в повній бойовій готовності. Увімкнуть відеотрансляцію за кілька годин до Нового року. Кліпи, реклама, новини, мультики та анімаційні заставки - цілодобово. 

  Олексій Жук, головний інженер будинку профспілок: "
  Всю інформацію, включаючи любу рекламу, і включаючи 5 канал, який може свою картинку запроста виводити на наше табло".

  Крім того, годинник співатиме. Чітко за графіком.

  Володимир Циганенко, заступник директора Федерації профспілок України: "Но с 8 утра до 22.00 будет каждый час играть мелодия "Як тебе не любити, Києве мій". Каждую минуту, это на протяжении суток, в течении 4 секунд будет длится обязательная информация. Это будет показано на экранах время, дата и температура. И один раз в сутки в 12 часов будет играть гимн Украины".

  А щоб гімн у новому році почули всі, старе звукове обладнання теж замінять.

  Олексій Жук, головний інженер будинку профспілок: "Шум, який знаходиться на вулиці Хрещатик, раніше, коли встановлювалось, машин було аж 20, а зараз, мабуть тисяч двадцять. Тому різниця дуже велика єсть. Тому, виходячи з цих параметрів буде встановлюватись нове звукове обладнання. І на старий новий Новий рік, я вам обіцяю, що воно буде працювати".

  Вартість проекту - 5 мільйонів гривень. Утім фахівці переконують - механізм того вартий. Гарантію на нього дають - сто тисяч годин. 

  Інна Неродик, Дмитро Демішев, "5 канал".


  Попередній матеріал
  У Вінниці з`явився свій Париж з Ейфелевою вежею [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Українські козаки повернулися з Лондона
  Теги: