5 канал

Куценко запевнив: розслідувачі справи "діамантових прокурорів" досі працюють в ГПУ

Шокін зазначав, що був проти обшуків команди Сакварелідзе

Генеральний прокурор Віктор Шокін вважає недоречним проведення обшуків працівників ГПУ, які брали участь у розслідуванні справи "діамантових прокурорів". Про це на брифінгу заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко, передає "Укрінформ".

"За участю генерального прокурора України відбулася нарада із заступниками генпрокурора України, де було внесено пропозиції, у тому числі обговорювалися можливі питання обшуків. Відповідне питання було обговорено. Генеральний прокурор висловив свою думку щодо недоцільності проведення таких обшуків", - сказав він.

За словами Куценка, усім звільненим працівникам ліквідованих раніше Управління з розслідування кримінальних проваджень стосовно працівників прокуратури та Відділу процесуального керівництва запропоновано вакантні посади в центральному апараті Генеральної прокуратури.

"Вказані особи, які працювали у відділі та управлінні були виведені поза штат, але залишаються при цьому прокурорами, отримують заробітну плату, мають посвідчення. Їм повідомили про звільнення... До цього попередження про звільнення додається перелік вакантних посад", - зазначив він.

Прокурор ГПУ додав, що цих прокурорів попередили, що їх звільняють у зв'язку із ліквідацією структурного підрозділу, в якому вони працювала, натомість надають альтернативну посаду. "Тобто, попередження про вивільнення не означає, що особу звільняють. Це означає, що її структурний підрозділ скорочено, пропонують нові посади і як наслідок, наказ про призначення на іншу вакантну посаду", - запевнив він.

Водночас Куценко зазначив, що надалі прокурорів на роботу до Генінспекції набиратимуть на конкурсних засадах. "Подальший набір у Генінспекцію повинен відбуватись лише на конкурсних засадах", - наголосив він. З його слів, такою є позиція генерального прокурора Віктора Шокіна.

Нагадаємо, 24 березня журналістам стало відомо, що з Генпрокуратури звільнили 17 працівників ліквідованих раніше Управління з розслідування кримінальних проваджень стосовно працівників прокуратури та Відділу процесуального керівництва, які займалися так званою справою "діамантових прокурорів". У цей же день заступник генерального прокурора - прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе заявив, що володіє інформацією про наміри найближчим часом проводити обшуки у домівках та прослуховування звільнених з ГПУ 17 працівників.

Попередній матеріал
На Ельбрусі шукають українця, який зірвався з висоти понад 5 тис. метрів
Наступний матеріал
Спостерігачі фіксують масову незаконну агітацію на виборах у Кривому Розі
Теги:
Loading...

У ГПУ заявляють, що одеські нардепи підтримали звернення обласних прокурорів щодо звільнення Сакварелідзе

Сакварелідзе: ГПУ дозволила прослуховування слідчих у справі так званих "діамантових прокурорів"

Сакварелідзе повідомив про масові обшуки на підприємствах Курченка

Сакварелідзе призначили головним прокурором у справі "діамантових прокурорів"

Устінова: Шокін пішов по дуже хитрій схемі, фактично забравши у Сакварелідзе і Каська всі повноваження в ГПУ

5 канал - трансляція наживо