"Купальські роси" на Житомирщині: Фестиваль зібрав більше 20 тисяч гостей

Серед відвідувачів – півтори сотні мешканців Донеччини

Після двох років перерви на Житомирщині відродили традиційний фестиваль "Купальські роси". Свято зібрало понад 20 тисяч гостей. Серед них і півтори сотні мешканців Донеччини. Організатори святкування Івана Купала пообіцяли наступного року влаштувати таке дійство і на Сході країни.

На фестиваль родина Ковальових приїхала з Вінниччини. Поки батьки знайомилися з програмою свята Івана Купала, Юлія взялася плести вінок: "До кожної квітки йде своє примовляння. До барвінку – щоб він поміг знайти дорогу до коханого, любисток – щоб хлопці любили, материнка – щоб оберігала материнство".

"Куди вінок попливе, там і чекаєш свою половинку іншу. Просто буду дивитися, чи попливе, чи потоне", – каже дівчина.

Фестивалю "Купальські роси" вже 11 років. Проте два попередні роки його не проводили: через війну на Сході. Та цьогоріч вирішили відновити святкування. Подивитися на це дійство приїхали понад 20 тисяч людей. Аліна та Михайло – з Краматорська, кажуть, попри дорожню втому, настрій святковий. 

Аліна Ященко розповідає: "Ми пробули в дорозі 15 годин... Але коли ми прийшли сюди, побачили, скільки тут було людей, те, як вони нас зустріли – з посмішками, такі добродушні, насправді це зворушило і я не пошкодувала, що сюди приїхала". 

Загалом гостей із Донеччини приїхало понад півтори сотні. Голова військово-цивільної адміністрації Авдіївки Павло Малихін каже: "Приїхали, побачили, в захваті".

Своєю чергою Павло Жебрівський, голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації заявив: "Я їм багато розповідаю про Україну, про українське коріння, про дух український... Я хочу, щоб постала українська Донеччина, то для мене це дуже важливо".

Після заходу сонця почалася феєрія Купальської ночі. Навіть рясний дощ не зіпсував свята. Учасники кружляли навколо марени, пускали вінки на воду та стрибали через багаття. Вшанували на "Купальських росах" і пам'ять загиблих на сході України військових. У небо запустили десятки небесних ліхтариків. Засновники фестивалю обіцяють – наступного року проведуть свято Івана Купала і на Донеччині.

Оксана Трокоз, "5 канал"

Попередній матеріал
"Хай тільки поповзуть": Неподалік Кримського бійці АТО вирішили скористатися відносною тишею
Наступний матеріал
НАТО надасть Україні всеохоплюючий пакет допомоги – Столтенберг

Сьогодні в Україні святкують Івана Купала

Свято Івана Купала: народні гуляння в Мамаєвій Слободі

На острові Хортиця відзначили Купала

Поліські обряди святкування Івана Купала [відео]