Кубок FIFA в Україні (репортаж)

  Легендарний футбольний трофей, який отримують переможці Чемпіонатів світу, подорожує планетою. Акція присвячена світовому мундіалю, який відбудеться цьогоріч у Південно-Африканській Республіці. У вівторок та середу кубок можна побачити у Донецьку.

  Україна стала вісімдесят другою державою, якою мандрує футбольний трофей. Організатори супертуру кубку FIFA для його демонстрації обрали лише одне місто - Донецьк, який вони визнали  найфутбольнішим українським обласним центром. З цим неофіційним титулом згодна і місцева влада.

  Футбольний трофей виставили на стадіоні "Донбас-Арена". Тренер місцевого "Шахтаря", Мірча Луческу, бачить його вже не вперше. 40 років тому він був свідком легендарних перемог.

  Уперше Кубок ФІФА розіграли у тридцятому році минулого століття в Уругваї. Із 74-го року трофей не змінює свого зовнішнього вигляду. Заввишки трохи більше тридцяти шести сантиметрів, важить – понад шість кілограмів. Виготовлений кубок із 18-тикаратного золота.

  За свою нинішню подорож головний футбольний приз тричі облетів земну кулю, подолавши майже 140 тисяч кілометрів. З Донецька чартерним авіарейсом з посиленими заходами безпеки Кубок повезуть до словацької столиці Братислави.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал

  Попередній матеріал
  Дипломатичний скандал між Ізраїлем та Великою Британією
  Наступний матеріал
  Ющенко: Янукович зацікавлений у дочасних парламентських виборах
  Теги: