КСУ 5.ua

КСУ визнав неконституційними обмеження розміру пенсій суддів у відставці

  Верховний суд обґрунтовував своє подання тим, що положення закону істотно звужують і частково скасовують обсяг конституційних гарантій незалежності суддів як складову їхнього правового статусу

  Конституційний суд України визнав неконституційним обмеження максимального розміру довічного грошового утримання суддів у відставці сумою 10 тис. 740 грн. Таке рішення було офіційно оприлюднено на засіданні КС у п'ятницю, 10 червня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Нагадаємо, обмеження на пенсії суддям передбачені законом про судоустрій і статус суддів.

  Як повідомлялося, 22 січня 2016 року на черговому засіданні пленум Верховного суду України вирішив звернутися до Конституційного суду України з проханням визнати положення абз. 1, 2, 4, 6 ч. 5 ст. 141 закону України "Про судоустрій і статус суддів" такими, що не відповідають Конституції. Відповідно до них, на період з 1 січня по 31 грудня 2016 року особам, які працюють на посадах і на умовах, передбачених законом про держслужбу і про прокуратуру, щомісячне довічне грошове забезпечення не виплачується.

  Крім того, положеннями ст. 141 закону передбачається, що з 1 січня 2017 року виплати щомісячного довічного грошового забезпечення на період роботи на посадах, які дають право на його призначення, а також право на призначення пенсій, призупиняється, і на цей період виплачується пенсія відповідно до загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Також ці положення закону вказують, що максимальний розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з урахуванням всіх надбавок і підвищень не може перевищувати 10 тис. 740 грн.

  Верховний суд обґрунтовував своє подання тим, що положення закону істотно звужують і частково скасовують обсяг конституційних гарантій незалежності суддів як складову їхнього правового статусу.

  Нагадаємо, заступник глави АПУ Дмитро Шимків розповів, як довго може тривати судова реформа в Україні.

  Попередній матеріал
  Міноборони підрахувало кількість бійців, що отримали статус учасника бойових дій
  Наступний матеріал
  Аномальна погода: у Луцьку випав град зі снігом
  Теги:
  Loading...

  Очищення суддівської системи: коли очікувати реальних змін

  ВРЮ: Третину суддів рекомендовано звільнити за порушення присяги

  ВРЮ: Початок розгляду матеріалів щодо суддів показує, що не всі діяли всупереч закону

  ВРЮ оголосила про припинення діяльності ТСК з перевірки суддів

  Парубій підписав закон про зміни до Конституції в частині правосуддя

  5 канал - трансляція наживо