YouTube / Міністерство інформаційної політики України

Кримськотатарські журналісти записали звернення до українських та закордонних колег

У вільному Криму 10 квітня відзначалося як День кримськотатарської журналістики

Кримськотатарські журналісти звернулися до українських та закордонних колег. Відповідне відео опублікували на каналі Міністерства інформаційної політики України в YouTube.

10 квітня у Криму відзначався День кримськотатарської журналістики. "В цей день громадськість Криму шанувала пам'ять великого кримськотатарського просвітника Ісмаїла Гаспринського. Саме 10 квітня 1883 року ним було випущено перший номер найвідомішого видання кримських татар - газети "Терджиман", - йдеться у відеозверненні.

У 1918 році Крим захопили більшовики, тоді ж завершилося існування легендарної газети. "Сьогодні, в умовах російської анексії Криму дата 10 квітня набула особливого значення для кримськотатарських журналістів. Адже їм довелося пережити те, що пережила незалежна кримська журналістика майже 100 років тому - тотальну розправу над інакомисленням та цензуру... " - мовиться у відео.

Кримськотатарські журналісти нагадали, що у 2014 році російські окупанти відключили українські телеканали в Криму. У 2015-му - українські радіостанції були позбавленні права на мовлення. На журналістів нападали, обшукували їх, погрожували, відбирали і пошкоджували техніку. Врешті низка ЗМІ змушені були залишити півострів - телеканали "Чорноморська ТРК", ATR, інформаційне агенство QHA, інтернет-видання "Центр журналістських розслідувань", дитячий телеканал "Ляле", радіостанція "Мейдан" тощо. А з 25 березня 2016 року не виходить у світ єдине в Криму україномовне видання "Кримська світлиця".

Доступ до національних та кримських онлайнмедіа, що працюють на материку, блокується у Криму. За публікації в соцмережах, які не збігаються з позицією окупаційної влади, загрожує кримінальне переслідування. За два роки окупації правозахисники зафіксували близько 200 випадків порушення прав журналістів та утисків права на свободу слова.

"Півострів фактично перетворився на інформаційне гетто. Ми, кримськотатарські журналісти, звертаємося до своїх колег по всьому світу з проханням підтримати нас у донесенні правди про анексований Росією Крим. Активне висвітлення ситуації на півострові здатне захистити його жителів та весь кримськотатарський народ", - наголосили кримськотатарські журналісти.  

Як повідомляв 5.ua, у Вільнюсі має відбутися засідання Координаційної ради Світового конгресу кримських татар.

Попередній матеріал
Лисенко: Сили АТО продовжують обороняти промзону Авдіївки, а бойовики - активно наступати
Наступний матеріал
ГУР: ФСБ наказала побудувати в Донецьку сховище для тіл загиблих військових РФ
Теги:
Loading...

У Криму знайшли обгоріле тіло кримського татарина

Окупанти зробили відбитки пальців і взяли слину на ДНК в 35 кримських татар

Засідання щодо заборони Меджлісу у Криму перенесли

Джемілєв розкритикував державну стратегію України щодо повернення Криму

Порошенко виключає застосування сили для звільнення анексованого Криму від російських окупантів

В окупованому Криму знищили майже дві тонни санкційних продуктів