Airbus Super Puma
Airbus Super Puma 5 канал

Кращі за все, що було в Україні: МВС отримало перші гелікоптери Airbus Super Puma

Super Puma має крутий автопілот, а також систему, яка дає змогу зависати на висоті 30 см над землею

Україна отримала перших 2 французьких гелікоптери для потреб Нацгвардії та Державної служби з надзвичайних ситуацій. Їх використовуватимуть для рятувальних робіт, зокрема, – в гірській місцевості й Азово-Чорноморському басейні. Машини передавали в аеропорту "Бориспіль" за участі Президента країни та представника компанії Airbus Helicopters. Приймали вертольоти екіпажі, які пройшли піврічні навчання у Франції.

"Це була тільки мрія. Бо минулого року таких перспектив в Україні навіть не було видно на горизонті, що ми отримаємо настільки новітній парк вертольотів", – каже Антон Михайлюк. Він командир одного з нових гвинтокрилів Н225 Super Puma. Півроку він опановував науку кермування сучасними швидкісними авіамашинами.

"Мрії збуваються і моя також здійснилася. Це найкращий вертоліт в Україні на сьогодні. Ти можеш виконувати всі місії, всі операції", – радіє Михайлюк.

Нині командир гелікоптера демонструє систему кермування та новинки, яким обладнаний борт. Зокрема, Super Puma має автопілот, завдяки якому авіамашина може самостійно рухатися за потрібним курсом та миттєво повідомляти про будь-які перешкоди на шляху. Також вертоліт має систему, яка дозволяє зависати на висоті 30 см над землею. Це важливо, якщо потрібно, приміром, швидко евакуювати людей і можна не витрачати час на посадку та зліт.

Уже 2 багатофункціональних вертольоти доправили в Україну. Збирають їх у Франції та Німеччині. За контрактом з Airbus Helicopters виробник загалом має поставити 55 гелікоптерів, які стануть основою єдиної Системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС. Авіамашини експлуатуватимуть в ДСНС, Нацгвардії, Нацполіції та ДПСУ.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков перераховує: "Транспортування хворих, розвідка зон надзвичайних ситуацій, гасіння масштабних пожеж – стануть можливими для ДСНС. Охорона та моніторинг кордону – для Прикордонної служби. Виконання спеціальних поліцейських функцій та розшук злочинців – для НПУ. Транспортування бійців і техніки, розвідка й виконання спецоперації – для Нацгвардії".

По всій території країни створять 15 баз для гелікоптерів. Також облаштують центр технічного обслуговування, щоби ремонтувати техніку в Україні. Пілотів готуватимуть у Кременчуці.

"Ми пишаємося нагодою, що саме Airbus надаватиме допомогу в розвитку Академії, що розташовуватиметься в Кременчуці. І допомагатиме досягнути надзвичайно високого рівня у підтримці та обслуговуванні гелікоптерів", – зазначив виконавчий віце-президент компанії Матьє Луво.

На другому етапі співпраці з компанією Airbus Україна може замовити іншу модель – вже бойові вертольоти для потреб Збройних сил. За два тижні до України доправлять ще 2 "Супер Пуми". Решта 51 машина мають прибути протягом 3 років.

Євгенія Китиїва, Руслан Альмухамєдов, "5 канал"

Попередній матеріал
Мін'юст ініціює скасування довічного ув'язнення для жінок в Україні – Чернишов
Наступний матеріал
Чернишов про небезпеки роботи в СІЗО: "В нас 800 працівників системи захворіли на туберкульоз"
Loading...

У МВС показали відео з першими вертольотами Airbus, що надійшли на службу ДСНС та Нацгвардії

В Україні запустили нову лінію виробництва патронів – фото, відео

Проект "Стіна": стало відомо, що відбувається на кордоні з РФ – ФОТО

В Україні запрацював електронний кабінет водія – що треба знати

Церемонія запуску Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС – відео

"Не хвилюватимемося, що скажуть "йдіть звідси": 80 нацгвардійців з родинами отримали ключі від нових осель