5.ua

Козаки Дніпропетровщини – проти передачі січових ікон московським попам [відео]

  Майже півсотні козаків із Нікополя вимагали зупинити передачу ікон та церковних цінностей із краєзнавчого музею Свято-Преображенському собору УПЦ Московського патріархату. Пікетувальники заявляють – цінності були врятовані після розгрому російською імператрицею Катериною ІІ Запорозької Січі, тому не належать Свято-Преображенському храму. З учасниками акції зустрівся голова Дніпропетровської облради. Євген Удод пообіцяв, що у сховищі нічого не чіпатимуть.

  Валентин Романов, кошовий отаман громадської організації: «Українська православна церква московської патріархії вже понад 11 років намагається вилучити з державних фондів шістнадцять предметів культового призначення, які використовувалися в церковних службах на Січі… Ці предмети є достоянієм усієї України, не можна їх вилучити».

  Євген Удод, голова Дніпропетровської обласної ради: «Вважаю, що християнські святині XVIII-го століття, що зберігаються в краєзнавчому музеї міста Нікополя – є народним здобутком і одним із останніх здобутків козацької слави… Запевняю вас, що реліквії, які є не просто культовими речами, а мають значний виховний фактор, залишаться у музеї».

  Попередній матеріал
  Підлеглі Табачника вважають критику своїх підручників «інсинуаціями» [відео]
  Наступний матеріал
  Кандидата у депутати від «Свободи» хочуть допитати у міліції (оновлено) [відео]
  Теги:
  Loading...