gazeta.ua

ГПУ: "Мін'юст неналежно виконує покладені законом обов'язки"

  За даними відомства, Мін'юст вніс до реєстру правопорушників менше 40% загальної кількості засуджених корупціонерів, тому вони можуть знову зайняти державні посади

  До Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні правопорушення, впродовж 2015 року було внесено лише 40% осіб, яких притягали до відповідальності за корупцію, що є порушенням законодавства і може призвести до прийому корупціонерів на роботу в держслужбу. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ГПУ на сайті відомства.

  "Міністерство неналежно виконує покладені законом обов'язки. Так, упродовж 2015 року до відповідальності за здійснення корупційних і пов'язаних з корупцією правопорушень притягнене 2 тис. 475 осіб, з яких у Реєстр внесено лише 990, що становить 40% від загальної кількості. У Реєстр досі не внесені рішення судів, юстиції України, що набрали чинності й направлені до Міністерства, впродовж 2013-2014 роках", - зазначили у ГПУ.

  У відомстві заявили, що "відсутність відповідної інформації в Реєстрі може призвести до прийняття на державну службу осіб, яким це заборонено законом, а також формування помилкового уявлення у правопорушників про безкарність корупційного і пов'язаного з корупцією діяння, ненастання негативних наслідків у зв'язку з притягненням особи до відповідальності".

  У Генпрокуратурі наголосили, що неповнота обліку даних Реєстру є порушенням вимог ст. 59 закону "Про запобігання корупції".

  У зв'язку з цим Генеральна прокуратура України з метою виявлення причин і умов, що сприяли невиконанню вимог цього закону, 4 квітня в порядку ч. 3 ст. 65 закону внесла відповідне подання.

  У Мін'юсті відповіли ГПУ, оприлюднивши реєстр прокурорів, які підпадають під люстрацію.

  Як повідомляв 5.ua, 10 березня 2016 року в Мін'юсті заявили, що в Україні люстрували майже 900 чиновників

  Попередній матеріал
  Біля Макіївки бойовики розгорнули новітні станції активних радіоперешкод
  Наступний матеріал
  Суддю, який відібрав права в "автомайданівця", виправдали
  Теги:
  Loading...

  "Зареєструвати бізнес онлайн": Мін'юст відкрив сайт для електронної реєстрації підприємств

  Мін'юст: Процес екстрадиції Савченко в Україну ще не запущений

  Мін'юст: У прокуратурі досі працюють 11 осіб, які підлягають "автоматичній" люстрації

  Мін'юст вимагає від Кремля передати чотирьох засуджених українців

  Яценюк доручив Мін'юсту визначити подальші кроки щодо захисту українських політв'язнів

  5 канал - трансляція наживо