Facebook / МФО Рівні можливості

Мін'юст: Процес екстрадиції Савченко в Україну ще не запущений

  Переговори про повернення в Україну Надії Савченко відбуваються лише на дипломатичному і політичному рівнях, тоді як юридичний процес її екстрадиції поки не запущений

  Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає УНІАН.

  "Юридичні процедури, які може застосовувати Міністерство юстиції - це виключно екстрадиція. Вона визначена конвенцією... На сьогодні цей процес не запущений. Триває процес політичних переговорів", – повідомив міністр юстиції.

  Він зазначив, що на даний момент Україна вживає спроб домовитися про повернення Савченко на політичному рівні, і такі переговори проходять у закритому режимі.

  "Зараз відбуваються переговори на дипломатичному і політичному рівнях. Юридичні процедури наразі не застосовуються, для цього потрібні відповідні рішення як родичів, так і адвокатів Савченко. Переговори проходять у закритому режимі. Як тільки буде якась публічна інформація, ми її надамо", - додав Петренко.

  Проте сестра Савченко Віра повідомила, що Росія наполягає на юридичному вирішенні питання щодо обміну української льотчиці.

  "Мамі повідомили, що є, як мінімум, два шляхи і один з них - юридичний. Це визнати провину, визнати вирок російського суду, написати заяву, за конвенцією пройти етапування і відбувати покарання", - зазначила вона.

  Проте, Віра Савченко впевнена, якщо піти цим шляхом, її сестру не звільнять. 

  Нагадаємо, Надія Савченко оголосила сухе голодування із забороною годувати її силоміць, етапувати будь-куди і з вимогою негайно повернути її до України. Про такі радикальні кроки Савченко попереджала кілька днів тому в листах, які оприлюднювали її захисники та сестра.

  5 квітня, вирок Надії Савченко набув чинності. Українська льотчиця навідріз відмовилася оскаржувати вердикт російського судилища. Речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що жодних рішень щодо обміну Савченко не ухвалено.

  Попередній матеріал
  Внаслідок різкої активізації бойовиків сили АТО неодноразово відкривали вогонь у відповідь - Мотузяник
  Наступний матеріал
  СБУ заборонила в'їзд в Україну московському священику
  Теги:
  Loading...

  "Батьківщина" запустила сайт про історію полону Надії Савченко

  Фейгін: Савченко не етапуватимуть під час голодування

  Порошенко телефоном через генконсула України в Ростові поспілкувався з Надією Савченко

  Надія Савченко сьогодні має розпочати сухе голодування