Багатоповерхівка, квартири
Багатоповерхівка, квартири 5 канал

Коронавірус та оренда житла: як карантин вплинув на ринок нерухомості в Києві

Читайте по-русски
Рієлтори підрахували: ціна довгострокової оренди зменшилася в середньому на третину

Від початку поширення коронавірусу в Україні ціна на оренду столичних квартир значно впала. Тож, ті, хто винаймає помешкання, тепер платять за житло на сотні гривень менше, а комусь пощастило зекономити й кілька тисяч на місяць. Про ціни на ринку оренди житла розповість журналістка "5-го" Катерина Станимир.

Приблизно 30% доходів втратили орендодавці столичних квартир від початку карантину. А все через те, що багато українців залишилися без роботи. Крім того, чимало студентів поїхали з Києва додому. Однак, власники помешкань зрозуміли: порожня квартира грошей не принесе. Тож пішли на поступки.

Киянка Марина здає в оренду квартиру вже два роки. До прохання своєї орендарки зменшити плату на час карантину поставилася з розумінням. Адже квартиру винаймає переселенка з Луганщини і мама маленького сина. Відколи уряд запровадив обмежувальні заходи, жінці довелося піти у відпустку за власний рахунок.

"Я була готова понизити орендну плату, звісно. Я по-іншому просто не зможу вчинити. У людини скрута. Хоча в мене, насправді, теж були деякі проблеми з роботою. Принаймні в мене не орендоване житло, я живу у своєму. І я розумію, я звісно пішла на зустріч", – пояснила киянка Марина Коцовська.

Рієлтори підрахували: ціна довгострокової оренди зменшилася в середньому на третину. На добовій здачі власники квартир втратили майже половину.

"Усі країни закрилися на карантин. Відповідно міграція туристів і відрядження припинилися. У місто Київ практично перестали приїжджати. Однокімнатні апартаменти коштували близько 1200-1100 гривень. Ну, в цих межах. На сьогодні зайдіть на "букінг", подивіться, там близько 600-700", – каже генеральний директор рієлторської компанії Олексій Мурін.

Орендарі користуються моментом і наполягають на укладанні договору щонайменше на пів року. Щоби орендодавці не змогли збільшити щомісячну плату навіть після завершення карантину.

"Багато орендаторів, звичайно ж, стали розумні. Вони побачили, що є можливість на період пандемії отримати більш цікаву пропозицію, ніж, можливо, після цієї пандемії. Вони приходили до власників і робили пропозицію, що ми готові укласти договір не менш ніж на пів року або рік", – розповідає Олексій Мурін.

Студентка Орина знімає двокімнатну квартиру в Солом'янському районі столиці. Їй власники помешкання оренду не зменшили. Але претензій дівчина не має, бо вважає ціну прийнятною.

"Ми коли знайшли цю квартиру, ми її знайшли завдяки знайомій. Вона ще на той час була дуже дешева. На ринку, навіть якщо дивитися, двокімнатна квартира за 8 тисяч гривень на місяць – це суперціна", – переконує студентка Орина Федорових.

Задоволена щомісячною вартістю орендованого помешкання й Олена. На час карантину отримала неабияку знижку. Нині економія на двох зі співмешканкою становить 5 тисяч гривень.

"Проживаємо ми вдвох із моєю подругою. У нас була ціна 7 тисяч гривень плюс комунальні послуги, але на період карантину ми домовилися про ціну 2 тисячі гривень. Пояснити все нашому орендодавцю вдалося і вона увійшла в наше положення", – радіє студентка Олена Низовець.

Через економічну кризу, яку спричинила коронавірусна пандемія, вартість оренди житла найближчим часом навряд чи повернеться на докарантинний рівень.

Катерина Станимир, Анна Несевра, Михайло Третьяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Утилізація медичних відходів під час пандемії: як у Києві працює спеціалізоване підприємство
Наступний матеріал
Реальна ситуація з COVID-19 в ОРДЛО жахлива – Зеленський
Loading...