Особисте зобов'язання для Павла Ковтонюка. Такий запобіжний захід колишньому заступнику міністра охорони здоров'я ухвалив Печерський райсуд Києва.
Прокуратура наполягала на нічному домашньому арешті із носіннями електронного браслета, однак це клопотання суд не підтримав. З десяток народних депутатів з різних фракцій хотіли взяти Ковтонюка на поруки, арешт вважають недоцільним.
Натомість суд вирішив застосувати щодо ексчиновника запобіжний захід – особисте зобов'язання. Воно триватиме до 27 листопада. Це означає, що підозрюваний на кожну вимогу має прибувати до слідчого. Про підозру ексзаступнику міністра охорони здоров'я повідомили за статтею "Службова недбалість".
У 2018 році Ковтонюк підписав акт закупівлі програмного забезпечення для реєстру донорів стовбурових клітин. Його запровадження передбачала медична реформа. За даними слідства, ІТ-компанія, яка отримала гроші, не виконала своїх зобов'язань. Це нібито завдало державі збитків на майже 1 мільйон 900 тисяч гривень. Павло Ковтонюк це заперечує і вважає підозру щодо нього неаргументованою. Раніше кримінальне провадження розслідували за фактом привласнення державних коштів і він проходив у справі свідком. Прокурор від коментарів на камеру відмовився.
"Справа має дивний вигляд із погляду здорового глузду і наявних документів. Вона про те, що наше міністерство закупило програмне забезпечення в межах реформи трансплантації в Україні, яке нас закон зобов'язував закупити 2015 року", – зауважив підозрюваний Павло Ковтонюк.
"Прокурори стверджують, що вони зараз не можуть знайти це програмне забезпечення. З того, що вони його зараз не можуть знайти, роблять висновок, що 2018 року його там не було і, відповідно, вони кажуть, що пан голова підписував документи і вони були завізовані усією ієрархією міністерства, і він мав нібито перевірити, чи дійсно його встановлено на якийсь сервер, який прокурори вважають, що воно там мало бути встановлено", – пояснює адвокат Андрій Слюсар.
Читайте також: Напад на журналістів "Схем": ексголові "Укрексімбанку" винесли вирок у справі