Луценко 5.ua

Колишній "Криворіжсталь" сплатив понад 72 млн грн за викиди – генпрокурор

  "Арселор Міттал Кривий Ріг" сплатив державі 72 млн 699 тис. грн збитків, завданих внаслідок наднормативних викидів забруднювальних речовин

  Гірничо-металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" сплатив понад 72 мільйони гривень за порушення законодавства про охорону навколишнього середовища. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

  За його словами, гроші з компанії стягнули за позовом прокуратури Дніпропетровської області через перевищення норми викидів забруднювальних речовин.

  У компанії "АрселорМіттал Кривий Ріг" підтвердили виконання рішення Дніпропетровського апеляційного господарського суду про виплату 72 мільйонів гривень у вигляді стягнення збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, передає "Радіо "Свобода".

  "Рішення апеляційного суду набрало чинності, сьогодні "АрселорМіттал Кривий Ріг" добровільно сплатив вказану судом суму, не чекаючи на процедуру примусового стягнення", – заявили в компанії.

  Суд уже розглядав питання шкоди довкіллю. Зокрема, у 2012 році суд встановив, що підприємство має сплатити державі понад мільйон гривень за наднормовий викид забруднювальних речовин в атмосферу.

  "АрселорМіттал Кривий Ріг" є одним з найбільших виробників сталевого прокату в Україні, спеціалізується на виробництві довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки із звичайних і низьколегованих марок сталі, також виробляє агломерат, концентрат, кокс, чавун. Раніше мав назву "Криворіжсталь", підприємство повторно приватизували у 2005 році.

  Нагадаємо, як зазначили у ВООЗ, кожна дев'ята смерть у світі пов'язана із забрудненням повітря.

  Попередній матеріал
  Google запропонував користувачам керувати смартфоном за допомогою заклинань
  Наступний матеріал
  Власенко: Якщо пишуть, що "Батьківщина" з "Опоблоком" роблять "ширку", то це - "темник"

  Через погодні умови рівень забруднення повітря у Києві перевищує норму в кілька разів

  ДСНС: В окремих районах Києва зашкалює рівень забруднення повітря

  Пожежа на нафтобазі під Києвом: санепідслужба не виявила забруднень, селяни нарікають на кіптяву

  Для киян створили інтерактивну мапу з показниками забруднення повітря