Кров
Кров Depositphotos

Коли кожна подряпина небезпечна: в Україні нагадали про хворих на гемофілію

Цього року вдалося забезпечити ліками вдвічі більше пацієнтів, ніж торік

Щороку в Україні народжується близько 30 дітей з діагнозом гемофілія – це невиліковне генетичне захворювання, пов'язане з порушенням згортання крові. Точного реєстру досі не створено. Такі люди потребують щоденного догляду, адже кожна подряпина може загрожувати життю.

Як повідомив головний гематолог України Сергій Клименко, цього року вдалося забезпечити ліками вдвічі більше пацієнтів, ніж торік. Зокрема, медики хочуть організувати й домашнє лікування, щоб люди могли отримувати певний запас медикаментів. А в екстремальному випадку – допомогти собі самотужки.

Організатори благодійного фонду "Діти з гемофілією" заохочують громадян ставати донорами. В такий спосіб українці зможуть допомагати хворим на гемофілію.

"Рівень захворюваності на гемофілію є доволі сталим, як в Україні, так і в світі. Більш-менш однакова кількість хворих з'являється щорічно. Якщо діагностика буде кращою, то і в той рік може з'явитися більше відомостей про нові випадки гемофілії", – зазначив Клименко.

"Насправді ліки тільки одні, але для кожного типу захворювань є свій препарат. Це препарати згортання крові – внутрішньовенно... Просто в наших пацієнтів немає фактора згортання. В кого восьмий, у кого дев'ятий", – пояснила організатор благодійного фонду Ніна Астафорова-Яценко.

Попередній матеріал
Президент попросив підтримки у створенні Єдиної помісної УПЦ: як відреагували нардепи
Наступний матеріал
"Відбувається друга війна": Шкіряк заявив, що в Україні недостатньо посилили відповідальність за порушення ПДР