5.ua

Кияни досі бідкаються через холодні батареї

  Анна Грішина, «5 канал»: «За інформацією синоптиків починаючи з 26-го вересня середньодобова температура становить - 8 градусів. За санітарними нормами за такої погоди у житлових помешканнях повинно бути не нижче 18-ти градусів. Нині ж в більшості столичних квартир температура значно нижча. А звідки ж буде тепло?  Адже до левової частини будинків опалення ще не дійшло».

  Печерський район - батареї льодяні.

  Олена, мешканка Голосіївського району: «Батареи холодные совершенно, все простуженные, все больные».

  Юлій, мешканець Оболонського району: «Температура - если градусов 10 есть, то это хорошо. Батареи до сих пор холодные».

  За такої температури мерзнуть не тільки люди, а й домашні улюбленці. Пса з під ковдри виманити можна - хіба що їжею.

  Юлій, господар пса: «Укрываем, вы видите сами, погреться. Маленькое животное тоже не против. Из под одеяла она может не вылазить пол дня точно».

  Свої ж помешкання містяни гріють - усім, що може дати бодай трохи тепла.

  Олена, мешканка Голосіївського району: «Отапливаемся кондиционерами, обогревателями».

  Юлый, мешканець Оболонського району: «Согреваемся плитой, открываем двери и греемся. Одетыми спим, конкретно флис, это штаны, кофты, у жены капюшюн на голове. У ребенка аналогично».

  У мерії ж ще в понеділок пообіцяли - за два дні у квартирах киян потеплішає.

  Олександр Попов, голова КМДА: «Якщо сьогодні ми спрацюємо максимально ефективно, то значить, то завтра післязавтра можна говорити про підключення і будинків».

  Комунальники пояснюють - процедура підключення житлового фонду до опалення - не така вже й проста. Спершу - установа, на балансі якої знаходиться будівля, має подати заявку на підключення опалення. І ЖЕКИ - аби зекономити - навмисно із цим затягують.

  Голова головного управління житлового господарства: «В 99 случаях из ста, все председатели кооперативов, ОСББ максимально оттягивают с целью экономии своего ресурса дату начала отопительного сезона и ничего мы сделать не можем. И  у меня статистика, что по домам комунальной собственности где-то на 29-ти процентах от  общего количества, которое должны были подключить сегодня на утро, а по ЖБХ и ОСББ - это колеблется - два-три».

  Наступний етап - подача тепла. Постачальник, а їх у Києві двісті сорок вісім, подає опалення. Натисканням однієї кнопки, кажуть зокрема у «Київенерго», все місто підключити до тепла технічно неможливо.

  Олександр Фоменко, генеральний директор ПАТ «Київенерго»: «Об'ект, который требует выстраивания гидравлических режимов для подключения теплоисточников для выравнивания баланса  теплоисточника по всей системе.  Максимально оперативная система подачи тепла в жилые дома составляет - 7-8 дней. Это класическая схема, прописанная нормативной документацией».

  Після цього - інженерні служби будівлі повинні прийняти тепло. А це вже відповідальність балансоутримувачів споруд. Вони повинні заздалегідь підготувати свою мережу. Але навіть після цього, кажуть у ЖКХ - аварійні ситуації не виключені.

  Голова головного управління житлового господарства: «Одновременно подается огромное количество теплоносителя. Трубы начинают работать во внештатном режиме, так называемый динамический. Поэтому на этом этапе мы имеем наибольшее количество прорывов».

  Попре всі мінуси, запевняють фахівці, нині альтернативи централізованому опаленню у столиці не існує. Котли індивідуального опалення, кажуть у агентстві з енергозбереження в більшості будинків встановити просто не можливо.

  Микола Пашкевич, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України: «Инженерные конструкции сдания нарушаются. Нарушается проветриваемость. Каждая труба газохода дает конденсат. Тоесть, находясь в стене, она конденсирует и разрушает несущие стены».

  А прогноз синоптиків на найближчі вихідні - невтішний!

  Наталія Кириленко, синоптик українського Гідрометцентру: «На наступні три доби погода залишається холодною. Ця погода не є дуже рідкісною для цього місяця, але і не як правило».

  Комунальники звітують, що за відсутності технічних аномалій до кінця нинішнього дня подадуть тепло до всіх об'єктів соціальної сфери. Щодо житлового фонду, то більшості киян на теплі домашні вихідні очікувати не варто! Комунальникам на завершення робіт потрібен іще бодай тиждень!

  Анна Грішина, Олексій Іванченков та Олексій Тищенко, «5 канал».   

  Попередній матеріал
  Знаменита виставка, яку вже бачили 1,5 млн відвідувачів Європи, приїхала в Україну [відео]
  Наступний матеріал
  Розпочався грантовий конкурс "Інтелектуальний капітал України"