5.ua

Знаменита виставка, яку вже бачили 1,5 млн відвідувачів Європи, приїхала в Україну [відео]

  До Києва приплив «Титанік». Знаменита виставка, яку вже бачили півтора мільйона відвідувачів Європи, приїхала в Україну. Пройтися корабельними коридорами та каютами, послухати голоси реальних пасажирів «Титаніка» та роздивитися їхні особисті речі загалом двісті експонатів урешті, відчути себе на борту можна з шостого жовтня. Ольга Петрів уже перевірила пасажирам цього Титаніка нічого не загрожує. 

   Йому б пасувало зупинитись ну хоча би посеред Дніпра. Але показують його на Олімпійському стадіоні.

  Запрошення не дуже надихає. Принаймні посла Іспанії.

  Відвідувач: «Корабль кошмар».

  «Титанік» виявився не страшним. Навіть шмат айсберга, тут не наштовхує на трагічні думки.

  Перший відвідувач: «Відкрийте свій холодильник - і побачите те саме».

  Другий відвідувач: «Лід український?»

  Окрім українського льоду, на цьому потопельнику ні краплі води. Навіть в умивальнику.

  Організатор виставки: «Он гляньте, умивальник з каюти другого класу. Це не оригінал, але все максимально схоже. Так на «Титаніку» милися. Брали кухоль, лили воду, вона стікала у цей горщик - і з нього помиї виливали в океан».

  Каюта першого класу. Каюта третього. Усе це історична реконструкція. Але десь так усе виглядало й насправді.

  Організатор виставки: «Дерево з «Титаніка» не вціліло взагалі. Але наприклад вціліла порцеляна. З цієї тарілки реально їли на реальному «Титаніку». А ще ми привезли кусок вугілля».

  Це вугілля витягнуте з дна «Титаніка» тринадцять років тому.  Але не каміння - окраса експозиції. А зворушливі людські історії. На цьому кораблі - маса листів і особистих речей пасажирів «Титаніка».

  Організатор виставки: «Гляньте на цей  дитячий черевичок».

  Містер Клаус живе «Титаніком» уже більше сорока років. Він титанічно колекціонує усе те, що пов’язане з велетнем-кораблем.

  Організатор виставки: «З більш ніж двох тисяч пасажирів тоді вижило трохи більше семиста. З багатьма з них я був знайомий особисто. Я їздив до цих людей, випрошував речі, які врятувались так само, як вони: у кого щоденник, у кого черевички».

  У цьому смокінгу «Титаніком» походжав мільйонер з каюти першого класу. А у цих черевичках бігала по палубі чотирирічна пасажирка Луїза.

  Організатор виставки: «Я випросив їх у Луїзи. І ще вона дала мені ковдерку, яку на неї накинули уже у рятівному човні. Про це не можна говорити без сліз. Але Луїза та її мама були одні з останніх, для кого знайшовся рятівний човен».

   

  Тремтячими руками в рукавицях - містер Клаус показує назбиране з «Титаніка».

  Організатор виставки: «Це годинник чоловіка, якому не вдалося вижити.  Його дружину кинули у рятувальний човен, а йому місця там не вистачило. Годинник зупинився саме в той момент, коли він стрибнув у воду».

  «Титаніка», як такого на виставці нема. Є атмосфера. У навушниках можна спокійно перенестись у 1912 рік, поспівпереживати і послухати зіткнення з айсбергом.

  Ольга Петрів, «5 канал»: «На цьому Титаніку точно не вдасться розправити руки мов крила і як у відомому фільмі сфотографуватися зі своїм Ді Капріо. Від романтики тут залишилося хіба що одне намисто».

  Це кольє пасажирки Кейт. Яка таємно від усіх зі своїм коханцем купила квитки на «Титанік». Вони вирішили втекти світ за очі від своїх сімей. І в знак свого кохання Генрі подарував Кейт оце намисто. Врешті, врятувалась тільки вона. І подарована ним прикраса. Ця історія і надихнула Джеймса Кемерона на знаменитий фільм. Квитки на цей «Титанік» сто пятдесят гривень. Це значно менше, ніж на реальний.

  Подорожувати у такій каюті першого класу коштувало захмарних сум. На наші гроші -  десь не мало не багато шістдесят тисяч євро.

  Ольга Петрів та Іван Наконечний, «5 канал».

  Попередній матеріал
  На місці вибуху прикордонного пункту продовжують розслідування
  Наступний матеріал
  Кияни досі бідкаються через холодні батареї
  Теги: