Юний переселенець із дистрофією м'язів вже два роки мешкає з багатодітною родиною в кімнаті на аеродромі

Данило самостійно вчиться програмуванню

Два роки в кімнаті для пілотів сільського аеродрому мешкає багатодітна родина біженців із Харцизька. Утім старшому синові потрібні особливі умови для проживання. У хлопця рідкісне захворювання, що викликає дистрофію м'язів. Він може рухати лише кількома пальцями на руці, решта тіла паралізована.

Коли він на візку, то уявляє, що проводить тест-драйв для нового автомобіля.

"Зазвичай я стою або на повній швидкості їду. Іншого не буває. Повна швидкість – кілометрів 5, максимум", – каже Данило Бачишев.

Машини для Данила – захоплення усього його життя. В його ноутбуці гігабайти фотографій та книг про автомобілі. З ним навіть дорослі радяться, яку марку краще купити.

"З дитинства я хотів гонщиком стати, пов'язати життя з машинами. Не вийде поки що. Тепер мрію стати програмістом. Книжки читаю", – каже хлопець.

Данило самостійно вчиться програмуванню. Читає  літературу, яку знайде в Інтернеті. Ходити на курси він не може через рідкісну генетичну хворобу – дистрофію Дюшена. М'язи недужих на це захворювання втрачають тонус, і людина перестає рухатися. З таким діагнозом народжується одна дитина на шість тисяч немовлят-хлопчиків. 

У кімнаті на приватному аеродромі притулок сім'ї надали родичі, після того як в їх рідному Харцизську на Донеччині розпочалися бойові дії. Кожного разу, коли Данила треба пересадити з ліжка у крісло, батько бере його на руки. Без спеціального підйомника це вкрай важко зробити. А все необхідне обладнання залишилося вдома. Перевезти обладнання та меблі з Харцизька для Данила виявилося неможливим. А купити нове немає грошей. Окрім того, за ці два роки не вдома Данило виріс зі свого електрокрісла. Нове коштує більше як 160 тис. грн, їх  родині не під силу зібрати.

"У дитини, буває падає голова, а підняти він сам не може. Бажано, щоб у коляски був підголівник. Плюс і підлокітники, нам треба, щоб він не падав. Нам доводиться підтримувати його, самостійно придумали рушники", – розповідає мати Данила Ольга Бачишева.

Родину не залишають у біді  волонтери. Хлопцю придбали апарат для нічного сну та провели інтернет. На літніх канікулах між процедурами Данило пише комп'ютерні програми. Сподівається, що зможе заробляти, щоб самому допомагати своїй родині.

Юлія Божко, Анна Кудрявцева, "5 канал".

Для охочих допомогти – НОМЕР КАРТКИ:
Ольга Бачишева
Приватбанк 4731 2127 0002 9753
Ощадбанк 5104 7700 1920

Попередній матеріал
Вийшла нова історія про Гаррі Поттера – читачі штурмують книжкові магазини
Наступний матеріал
Завтра ГПУ викликає на допит Ляшка
Теги:
Loading...

Результати проекту "квиток на роботу": кожен третій переселенець – працевлаштований

У Києві викрили конвертцентр, який організував переселенець із Луганщини

Переселенець з Донбасу передавав з Києва в Донецьк армійське взуття та боєприпаси

Лауреат Шевченківської премії Василь Голобородько - переселенець з Луганська

З 1 серпня у тестовому режимі має запрацювати електронний реєстр переселенців – Тука

Переселенка з Донецька запровадила курси бойового мистецтва для жінок