5.ua

Лауреат Шевченківської премії Василь Голобородько - переселенець з Луганська

  Лауреат Шевченківської премії став вимушеним переселенцем і тепер шукає дах над головою. Поет і письменник Василь Голобородько залишив окупований Луганськ і приїхав в Київ. На два місяці прихисток поетові дали колеги по цеху. Де житиме після цього – поет не знає.


  З Луганська, де прожив усе життя, Василь Голобородько їхати відмовлявся навідріз. Якнайшвидше тікати йому радили колеги зі Спілки письменників. Зважився лише коли місто завмерло.

  Про дах над головою на новому місці подбала Спілка письменників. В Будинку творчості в Ірпені Василь Голобородько з середини липня, але чи надовго – невідомо. У Спілці кажуть: "Є можливість зараз проплатити йому місяць - продовжують на місяць, потім знову ходять шукають якісь кошти".

  Василь Голобородько у радянські часи був поетом у вигнанні. Незручним для влади став ще у роки навчання. У 60-х його відрахували з університету, бо давав читати своїм одногрупникам роботу Івана Дзюби "Інтернаціоналізм чи русифікація?" З кінця шістдесятих і до 1988-го року Голобородька у Радянському союзі не друкують узагалі. Перша збірка поезій виходить в Америці, згодом – у Європі.

  Письменниця Оксана Забужко каже: "Василь Голобородько – це справді гордість української літератури, української поезії. Україна просто зобов’язана номінувати його на Нобелівську премію з літератури. Ще Стус свого часу ставив його номером один серед поетів свого покоління".

  Колеги по цеху написали листа до Президента з проханням виділити житло для поета-переселенця.

  "Сором нам усім! Це тест на культурну націю – як ставиться культурна нація до тих поетів, які складають її славу", – обурюється Оксана Забужко.

  Сам Василь Голобородько переконаний – в Україні є вимушені переселенці, яким житло потрібне більше, аніж йому. Він шкодує за залишеною в Луганську власною бібліотекою, постійно пише нові казки й поезії й чекає на повернення додому.

  Василь Голобородько, письменник-переселенець:

  Я жду, поки врегулюється там ситуація – будуть дотримуватись нашої Конституції, буде наша міліція й СБУ – тоді я буду повертатись туди.

  Ганна Рибалка, Андрій Піскарьов, Леонід Коваленко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Війна на Донбасі почалась, бо Росію не покарали за Крим - президент Естонії
  Наступний матеріал
  У Києві встановили рекорд із масового написання традиційного радіодиктанту