Костянтин Паршин 5 канал

Хто і як готує інструкторів для ЗСУ та НГУ

48 військовослужбовців вже отримали сертифікати інструкторів

18 серпня 2016 року на базі Навчального центру Національної гвардії України відбулися урочисті заходи з нагоди першого випуску інструкторів підрозділів оперативного призначення НГУ (за стандартами НАТО). Костянтин Паршин – голова міжнародного проекту "Центр підготовки PATRIOT", радник командувача Національної гвардії України – в ефірі "5 каналу" поділився подробицями процесу підготовки бійців.

"На початку цього року командувачем Національної гвардії був затверджений план підготовки і створення Інституту інструкторів, і на сьогодні досягнуто результатів, якими вже можна пишатися. Створено Інститут інструкторів, які можуть готувати інструкторів для військ, саме для військ. Сама підготовка – процес дорогий і вимагає певної методики викладання, тому створення саме цього Інституту дає нашим бійцям можливості дуже якісної підготовки, тому було прийнято рішення в Золочеві – це центр підготовки Національної гвардії – створити школу інструкторів, в якій наш Центр підготовки "Патріот" вже здійснює свій перший випуск тих інструкторів, які для військ, для територіальних управлінь, які будуть безпосередньо готувати бійців НГУ. Тобто, можна сьогодні сказати, що у нас створений Інститут інструкторів, який буде готувати фахівців для Національної гвардії," – сказав Костянтин Паршин.

Крім того, радник командувача Національної гвардії України розповів, що саме входить до курсу підготовки інструкторів.

"Бійці проходять курс топографії, тактики, стрільби, фізподготовки – тобто всі ті необхідні дисципліни, які повинен знати кожен боєць Збройних сил, Нацгвардії. Тобто це так званий курс молодого бійця, який допомагає військовослужбовцям виконувати свої обов'язки і дає їм можливість діяти у складі відділення. Перший випуск – буде 48 інструкторів. Для курсу було набрано 89 осіб, сертифікати отримають лише 48, тобто ті люди, які дійсно виявили певні якості, отримали певні знання і пройшли відповідні іспити," – зазначив він.

Крім цього Костянтин Паршин повідомив і склад команди, яка готує для України інструкторів за стандартами НАТО.

"У нашому центрі "Патріот" крім пана Георгія Каландадзе (начальник генштабу ЗС Грузії (2012-2013 рр. – 5.ua), є ще ряд офіцерів – Міраб Кікабідзе – це полковник грузинської армії, закінчив службу на посаді заступника генерального штабу Грузії, очолював прикордонну службу, тобто це офіцер з великим бойовим досвідом, служив в Афганістані і в Іраку. Також є Давид Макішвілі – теж полковник грузинської армії, командир батальйону спеціального призначення, він свій досвід передавав і в Золочеві, і також ми готували бійців підрозділів спецпризначення. Також у нас є інструктори з Ізраїлю, з досвідом бойових дій, на сьогоднішній день вони як цивільні фахівці працюють в Національній гвардії. Дуже правильне рішення було прийнято саме командувачем НГУ, і на сьогоднішній день наші колеги – вони всі є цивільними фахівцями, але в складі Нацгвардії", – розказав він.

Повну версію розмови із Костянтином Паршиним (голова міжнародного проекту "Центр підготовки PATRIOT") та Георгієм Каландадзе (інструктор, екс-начальник генштабу ЗС Грузії) можна переглянути тут:

Як повідомляв 5.ua, у Національній гвардії України затверджена дорожня карта розвитку НГУ до 2020 року. Раніше Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні".

Попередній матеріал
Генпрокурор: Екс-голову Держінвестпроекту Каськіва затримали в Панамі, а екс-голові Мін'юсту Лавриновичу оголошено підозру про розкрадання
Наступний матеріал
Луценко схвалив бажання Януковича провести очну ставку, але пропонує зробити це в Києві
Теги:
Loading...

НГУ переведе систему управління на стандарти НАТО до кінця 2017-го

"Вогняний грім 2016": Україна вперше бере участь у військових навчаннях країн НАТО у Литві

Клімкін: НАТО - оборонна спільнота, яка базується на цінностях, а не на брязканні зброєю

За стандартами НАТО: Українські десантники проходять навчання з бойової стрільби у Чехії

Українським десантникам влаштували вишкіл за стандартами НАТО

На Львівщині стартували навчання бійців НГУ за стандартами НАТО