Офіційний сайт Президента України

Президент схвалив створення в Україні представництва НАТО

  Представництво складатиметься з офісу зв’язку НАТО та центру інформації й документації НАТО

  Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

  Згадану угоду уклали 22 вересня 2015 року під час візиту в Україну Генерального секретаря Північноатлантичного Альянсу Єнса Столтенберга. Документ передбачає заснування представництва НАТО в Україні, яке складатиметься з офісу зв’язку НАТО та центру інформації й документації НАТО. Нова дипломатична установа та її персонал отримає привілеї, імунітети та сприяння, що надаються дипмісіям відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року.

  Також передбачається звільнення від податків, митних та інших зборів, кількісних обмежень діяльності в рамках проектів, що реалізуються в Україні за рахунок фінансування НАТО (зокрема, це стосуватиметься ввезення та вивезення товарів, контрактів на придбання товарів та послуг для проектів в рамках трастових фондів, наукових, освітніх та інших програм).

  У прес-службі додали, що представництво НАТО сприятиме посиленню та розширенню участі України у всіх формах співробітництва, узгоджених між Україною та НАТО, включаючи надання дорадчої допомоги.

  Нагадаємо, у листопаді минулого року Президент підписав закон про допуск військ НАТО на територію України. Законом передбачається допуск до 2500 військовослужбовців і бойової техніки збройних сил США та інших країн-членів НАТО та держав-учасниць програми "Партнерство заради миру" для участі у багатонаціональних навчаннях.

  Попередній матеріал
  Минулої доби в зоні АТО загинув один український військовий – Лисенко
  Наступний матеріал
  Сирійська опозиція приєднається до перемир'я опівночі
  Теги:
  Loading...

  Президент затвердив участь іноземних військ у багатонаціональних навчаннях в Україні

  Рада проголосувала за допуск на територію України іноземних військ

  НАТО збільшує витрати на оборону через агресію Росії проти України

  Представники НАТО і українського Генштабу домовились про співробітництво у сфері спеціальних операцій