Вікіпедія

Християни східного обряду святкують Успіння Пресвятої Богородиці: прикмети цього дня

Успіння Пресвятої Богородиці друге за значущістю свято Православної Церкви після Воскресіння Христового

У вівторок, 28 серпня, християни східного обряду святкують Успіння Пресвятої Богородиці. Про це повідомляє "Укрінформ".

Вважається, що Успіння Богородиці – це день, коли Діва Марія завершила своє земне життя, а її тіло й душу Ісус Христос забрав на небо. Про те, як довго Божа Мати перебувала на землі після Христового Воскресіння, історичних даних немає, як і про те, де і як Вона померла, оскільки в Євангелії про це також жодної згадки.

Свято Успіння належить до найстарших Богородичних свят. Вперше його відзначили 431 року в Єрусалимі невдовзі після Собору в Ефесі.

Успіння Пресвятої Богородиці за значущістю – друге свято Православної Церкви після Воскресіння Христового. Недарма цей день ще називають Богородичною Пасхою, або "літньою Пасхою". Церква називає смерть Богородиці сном, успінням, тому що вона першою серед людей стала безсмертною і душею, і тілом.

Для українців Богородиця здавна була першою Заступницею і Помічницею, Пречистою Владичицею. Саме до неї зверталися за будь-якої потреби (особливо ж у ситуації цілковитої безвиході, й особливо українське жіноцтво і ченці), адже знали: вона, що стояла на Голгофі біля хреста розіп'ятого Сина, вона, що прийняла у своє серце весь біль і все страждання світу, тому вона зрозуміє, і тому допоможе. Богородиці присвячували ікони, будували на її честь храми. Зокрема, дві найбільші православні святині України – Київська і Почаївська Лаври – теж присвячені Успінню Богородиці.

У народі Свято Успіння Пресвятої Богородиці ще називають Першою Пречистою. Протягом осені є ще дві Пречистi – 21 вересня і 14 жовтня. А передував святу Успенський піст, який розпочався 14 серпня і тривав два тижні.

З Успіння літо остаточно повертає на осінь; починається "молоде" бабине літо, що триває до 11 вересня. Вважається, якщо в ці дні буде гарна погода, то під час "старого" бабиного літа (починається 11-12 вересня) буде негода.

Для українців, що живуть у селах, – це час, коли вони повністю закінчували жнивувати. У Карпатах розпочинався вільний випас худоби. До Успіння мали бути остаточно зібрані всі фрукти. З цього дня починали сіяти озимину. А ще в народі помітили, що перша Пречиста – останній день, коли відлітають ластівки.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Маковійчики, хустки, різнотрав'я: як у Києві відзначали Медовий Спас – ФОТО

Медовий спас, фото
/
Медовий спас, фото
/
Медовий спас, фото
/
Медовий спас, фото
/
Медовий Спас
/
Медовий спас, фото
/
Медовий спас, фото
/
Медовий спас, фото
/
Медовий спас, фото
/
Медовий спас, фото
/
Медовий спас, фото
/
Медовий спас, фото
/
Медовий спас, фото
/

Попередній матеріал
Очільниця МЗС Канади Фріланд скасувала візит до України – як відреагував Клімкін
Наступний матеріал
Рухаються навколо Землі: NASA розробило карту з пиловими хмарами

Християни східного обряду святкують Яблучний Спас: звичаї й прикмети

Очільниця МЗС Канади Фріланд скасувала візит до України – як відреагував Клімкін

Кулеба розповів, чому Росія так відчайдушно прагне повернутися до ПАРЄ

Немає аналогів у світі: в Україні випробували нову турбіну – відео

ХІІІ Нарада керівників закордонних дипломатичних установ України – відео

В Україні пройшли вогневі випробування протитанкового ракетного комплексу "Корсар"