протест
протест 5 канал

Хокеїсти взяли в облогу Офіс президента – через льодову арену "Авангард"

Читайте по-русски
У хокейній школі зараз тренується близько трьох сотень вихованців різного віку

Біля стін Офісу президента вихованці хокейної школи київського "Сокола" вимагали повернути їм льодову арену "Авангард". Уже роками вона стоїть непридатною для тренувань та матчів. Хокеїсти побоюються, що взагалі можуть втратити споруду. 

Чергова акція протесту біля стін офісу президента – і жодного політичного гасла. Вихованці хокейної школи київського "Сокола", їхні батьки, легендарні українські хокеїсти – усі прийшли вимагати збереження та реконструкції спорткомплексу "Авангард".

Ще одна вимога – не передавати благодійній організації "Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" в оренду одне з приміщень спорткомплексу.

"Передавати в оренду в той час, коли ми чекаємо, що проведеться реконструкція спорткомплексу, в довготривалу, на 5 років оренду, це не доцільно, і це прихована приватизація, ми вважаємо", – каже мати хокеїста Наталія Соловей. 

Біля самого "Авангарду" – тихо. Торік із бюджету виділили більш як 20 мільйонів гривень, за які придбали обладнання для ковзанки та провели ремонтні роботи. Але на їх продовження коштів немає.

Ця споруда за свою історію бачила чимало перемог українського хокею. Матчі київського "Сокола", підготовку національної збірної до важливих поєдинків. Усе це в минулому. Хокею "Авангард" не бачить уже майже 10 років.

протест
протест5 канал

Крім відновлення самої ковзанки, в "Авангарді" є проект розвитку всієї довколишньої території. Зокрема, на місці будівлі, яку хоче орендувати благодійний фонд, має вирости новий спортивний зал.

У благодійній організації переконують: не планували відбирати приміщення, а за час оренди заплатили б "Авангардові" від 9 до 15 мільйонів гривень – залежно від терміну угоди. І кажуть – спочатку ніби знайшли спільну мову з керівництвом спорткомплексу.

"У грудні минулого року ми звернулися до "Авангарду" з проханням віддати нам у тимчасову оренду приміщення старого занедбаного цеху, який відведений з експлуатації та йде під знесення, відповідно до їхнього плану. Ми звернулися до керівництва "Авангарду" і отримали позитивне рішення", – розповідає керівник благодійної організації "Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" Максим Яковер.

протест
протест5 канал

В адміністрації "Авангарда" кажуть, що погодитися на таку оренду їх переконують і в профільному міністерстві.

"Позиція міністерства, що як з боку менеджерського, то вони бачать на цьому етапі це як прибуток підприємства. І ще 3 січня, я знаю, погодили передачу в оренду цього об'єкта", – повідомляє керівник ДП "Спорткомплекс "Авангард" Віктор Гончаренко.

Отримати коментар від Міністерства культури, молоді та спорту не вдалося. А в благодійному фонді кажуть, що стали заручниками непорозуміння, яке виникло між чиновниками та "Авангардом".

У хокейній школі "Сокола" зараз тренуються близько трьох сотень вихованців різного віку. Тепер основним місцем їхньої підготовки є тимчасова ковзанка, збудована поблизу Виставкового центру.

Петро Троць, Василь Кобець, "5 канал"

Попередній матеріал
"Помаранчевий" рівень небезпеки: до України прийшла зима і вже встигла наробити лиха
Наступний матеріал
Міністерства мають узгоджуватися з програмою уряду, а її немає – Бабенко про створення Мінпрому
Loading...