Хасиди застрягли на кордоні
Хасиди застрягли на кордоні Фото Tut.by

Хасиди на українсько-білоруському кордоні: посол Ізраїлю прокоментував ситуацію

  Читайте по-русски
  Ліон нагадав, що Україна не погоджувалася приймати іноземців, окрім тих, хто вже в'їхав

  Уряд Ізраїлю підтримує рішення України закрити кордони для всіх іноземців, зокрема для хасидів, які намагаються перетнути українсько-білоруський кордон, щоб потрапити в Умань. Про це заявив посол Ізраїлю в Україні Джоел Ліон, пише LB.ua.

  "Ми поважаємо рішення уряду України (закрити кордони для іноземців через COVID-19 – ред.). Ситуація складна, і ми сподіваємося, що гуманітарноЇ кризи не буде", – сказав дипломат.

  Водночас, зазначив посол, нині від 400 до 800 хасидів знаходяться в Білорусі і хочуть в'їхати в Україну. Ліон наголосив, що ці люди нині мають змогу з великих білоруських міст вилетіти в Ізраїль.

  "Ми їм говоримо, що вони повинні повернутися до Білорусі, а звідти – додому в Ізраїль, тому що в Україну в'їжджати не можна. Разом із рабином Стамблером – головою Федерації єврейських громад України, рабином Камінецьким і рабином Ротманом ми змогли доставити їм їжу і воду. Наш посол у Білорусі також зміг доставити їм ковдри. У них є можливість повернутися до Білорусі – виїхати в Гомель, до Мінська і звідти повернутися в Ізраїль. Але однозначно – вони не можуть в'їхати в Україну, тому що Україна закрита для іноземців, для всіх іноземців", – наголосив посол.

  Ліон нагадав, що Україна не погоджувалася приймати іноземців, окрім тих, хто вже в'їхав.

  "Саме тому ваша влада і закрила кордони – не тільки для хасидів, не тільки для євреїв, а для всіх іноземців", – додав Ліон.

  Як повідомляє 5.ua, хасиди досі чатують на білорусько-українському кордоні, намагаючись потрапити до Умані.

  Попередній матеріал
  Росія в ТКГ блокує переговори і шантажує Україну обстрілами на Донбасі – Казанський
  Наступний матеріал
  У США через масштабний ураган "Саллі" без світла залишилися понад 500 тисяч людей
  Loading...