цуценя
цуценя 5 канал

Харківські волонтери розробили спосіб порятунку безпритульних собак від знищення - сюжет

За кошти благодійників зібрали унікальну для України мобільну операційну, де стерилізуватимуть тварин. Гуманний спосіб контролю над популяцією безхатніх собак - активісти планують поширити по всій Україні

Тварину оперують у ветмобілі. Медики кажуть, що тут усе за останнім словом техніки - обладнанню для стерилізації позаздрять найкращі клініки.

"Це апарат коагуляції тканин, тобто, ми зварює судини, це одна з переваг, плюс у нас є контрольний моніторинг, пульсоксиметр, за допомогою якого ми стежимо за серцебиттям пацієнта і насиченням киснем крові", пояснює ветеринар Олександр Красовський.

Після стерилізації собак вакцинують проти сказу і встановлюють спеціальний чіп. Цю мобільну операційну ветеринари називають авто-потягом – у причепі обладнаний справжній стаціонар із клітками на двадцять п'ять тварин. Тут собаки перебувають після операції під постійним наглядом медиків.

Аналогів такій мобільній операційній в Україні немає, кажуть волонтери. Саме вони зібрали гроші на ветмобіль. Тепер хочуть поширити на всю Україну досвід саме такого, гуманного способу контролю популяції безпритульних собак. Починатимуть з Донбасу.

"Донецька і Луганська області, там працювати і працювати. Ви знаєте, собак там дуже багато. Люди кидають житло, а собак вже тим більше. Обстановка сприяє будь-яким спалахам сказу. Ми не хочемо нагнітати, але краще попередити", - говорить волонтер організації "ЗооКонтроль" Ірина Август.

Уже цього тижня ветмобіль розпочне роботу в Попасній. Волонтери ж продовжують збирати кошти ще на три такі мобільні операційні, які, за угодами з міськрадами - працюватимуть в різних регіонах України.

Світлана Дашкевич, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал".

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео
Наступний матеріал
У Києві стався потужний вибух - відео
Loading...

У супроводі "Маски" й запальної сальси: У Києві відбувся перший в Україні парад джек-рассел-тер'єрів

"Сіра зона" та капелани українського війська – репортаж з передової

Відростити відірвану п'яту: волонтери рятують від ампутації десантника, що наступив на міну

"Без зубріння та уроків": американські та канадські волонтери взялися вчити дітей АТОвців англійської

"Жорстко приняли": активісти повідомили про жорстоке побиття поліцією добровольців АТО – фото, відео

Навчені ВМС США дельфіни врятують вимираючих морських свиней