Казначейство залишило 300 пацієнтів санаторію без світла, води та газу

  Без світла, води та газу – так оздоровлювалися в санаторії "Україна" під Києвом. Три сотні хворих на дві доби залишилися без необхідного лікування через борги оздоровниці. У дирекції закладу пояснюють: заборгували через те, що вже півроку не отримують грошей за продані путівки від Фонду соціального страхування, тому і працівникам зарплатню теж не платять півроку. У Фонді соцстрахування визнають: проблеми є, але кажуть, що вони в тому не винні.


  На подвір'ї санаторію, розташованого у місті Ворзелі, зібралася юрма обурених медпраціників та пацієнтів. Другу добу в лікувальному закладі немає газопостачання, а ще вчора не було світла і води. Вночі постачання відновили – в кредит.

  Під опікою тутешніх медпрацівників – близько трьох сотень хворих. 50 із них – після операцій на серце. Якщо завтра знову вимкнуть світло – повноцінної допомоги пацієнтам надати вони не зможуть.

  Дирекція оздоровниці пояснює: заборгували за комунальні послуги через те, що вже півроку на їхні рахунки не надходять гроші за продані путівки. Стільки ж часу працівники сидять без зарплати.

  Не віддає гроші – а це майже 6,5 мільйонів гривень – Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, стверджують у дирекції санаторію. На початку року оздоровниця уклала з Фондом договір на співпрацю, за умовами якої соцстрах реалізує 70 відсотків оздоровчих путівок, решту ж – лікувальний заклад продає сам.

  У Фонді соціального страхування наявність проблеми підтверджують. У телефонній розмові прес-секретар повідомила, що гроші перераховують до держскарбниці, але офіційний коментар пообіцяли надати не раніше понеділка.

  У самій держскарбниці звернення "5-го каналу" проігнорували. Прес-секретарка після багаторазових дзвінків перестала брати слухавку. Державна казначейська служба підпорядковується Міністерству фінансів. Там від проблем пацієнтів взагалі відхрестилися.

  "Рух коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснюється через рахунки, відкриті в органах Казначейства. Казначейство України надає Фонду послуги з розрахунково-касового обслуговування в межах повноважень, визначених законодавством. Враховуючи це, порушене питання, відноситься до компетенції Державної казначейської служби України", – заявили у Мінфіні.

  Бути заручниками чиновницьких обіцянок пацієнти та лікарі вже втомилися. Щоб отримати зароблені гроші і належне лікування – погрожують на днях перекрити трасу Київ-Ковель.

  Анна Грішина, Андрій Верстюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Президент нагородив 93-х учасників АТО – частину з них посмертно
  Наступний матеріал
  Путін привів у повну боєготовність війська Центрального округу Росії