'Реабілітаційний центр' в Косачівці
'Реабілітаційний центр' в Косачівці 5 канал

Катування грішників: на Чернігівщині викрили "центр церковної реабілітації"

200 пацієнтів підтвердили факти катувань у так званому реабілітаційному центру в Косачівці. Засновників злочинного бізнесу розшукують. Пацієнтів у цьому закладі катували та примушували до праці. А їхніх родичів та друзів запевняли, що так лікують від нарко- та алко-залежності

Потерпілий не називає свого імені та не показує обличчя. Здолати алкозалежність йому захотів допомогти друг, знайшов номер реабілітаційного центру в інтернеті та повідомив дані потенційного пацієнта.

"Мене викрали біля будинку. Силоміць запхнули в машину і повезли", - розповідає потерпілий.

Коли привезли, одразу ж розпочали жорстку терапію. "Сказали йти в приміщення душу. Мені прив'язали руки до гори. Принесли простирадло і відро з піском, висипали пісок в це простирадло і почали бити по спині. Таким чином вони привчали до покори", - додав потерпілий.

Територію охороняли наглядачі з собаками. Там утримували 300 людей, зокрема і неповнолітніх, примушували працювати. Били, пояснюючи це релігійною потребою.

"У лісі заготовляли дрова люди. Там був великий візок, вони в цей віз замість коней запрягають людей. Коли говорив з охоронцем, ну з наглядачем, то він мені сказав, що це все для того, щоб ми повірили в бога", - розповідає далі потерпілий.

Та реабілітаційний центр приймав до себе не лише нарко- та алкозалежних. Деякі сім'ї платили гроші, щоби спекатися когось з родичів. 

"Близько 30% люди, які страждали на наркотичну залежність. Дуже багато випадків, коли людей, в тому числі іноземців, вивозили туди лише з метою вирішення майнових справ", - зазначив генпрокурор Юрій Луценко.

"Вивіз тієї чи іншої людини, якщо це територія Київської області – це становить 6 тис. грн, у Харківській – 8 тис. грн. Далі, щомісячна оплата коливається від 2,5 тис. грн до 3 тис. грн", - розповів начальник управління прокуратури АРК Олександр Даракчі.

У четвер під час спецоперації затримали 30 працівників центру, 5 із них підозрюють у катуваннях. Нині за ґратами троє. 

"Ми затримали тих, хто викрадав безпосередньо людей і хто бив. На кого були прямі покази, ті і затримані. До інших людей іде упізнання", - зазначив генпрокурор. 

200 незаконно утримуваних уже підтвердили факти катувань. Засновників цього бізнесу розшукують. Відомо, що їх двоє і вони мешкали в Києві. Правоохоронці перевіряють, чи причетний був реабілітаційний центр, зареєстрований як благодійна релігійна організація, до Української православної церкви Московського Патріархату. 

Ольга Петрів, Наталка Коцкович, Василь Балабан, "5 канал".

Попередній матеріал
Мешканці Авдіївки вже четвертий день без світла
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - завершено
Loading...

Проти "Народного губернатора Донеччини" Губарєва розпочнуть досудове розслідування – ГПУ

Матір депутата-втікача Онищенка затримали в Іспанії

Давно було відомо, що у Кесаєва в Росії бізнес з виробництва зброї – журналіст

Україна хоче подати позов проти авіакомпанії РФ в окупованому Криму - Луценко

Тисяча силовиків і сотня обшуків: ГПУ розслідує нову масштабну злочинну схему

ГПУ проводить обшуки у будівлі Антимонопольного комітету