Тедрос Гебресус, голова ВООЗ
Тедрос Гебресус, голова ВООЗ Twitter

"Катастрофічний моральний провал" – ВООЗ про розподіл вакцини між країнами

Читайте по-русски
Очільник ВООЗ розкритикував заможні країни за нерівність доступу до вакцини від коронавірусу

Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреєсус виступив з критикою нерівного розподілу вакцини від коронавірусу між багатими та бідними країнами. Про це він сказав на брифінгу ВООЗ у Женеві.

За словами Гебреєсуса, нерівність у доступі до вакцин між багатими та бідними країнами є "катастрофічним моральним провалом".

"В січні я говорив, що світ опиниться на межі катастрофічного морального провалу, якщо не зробити термінові кроки для забезпечення рівного розподілу вакцин. У нас є засоби для запобігання цьому провалу, але шокує те, як мало було зроблено, аби йому запобігти", – сказав він.

За словами голови ВООЗ, розрив між кількістю вакцинованих громадян у багатих та бідних країнах збільшується з кожним днем і стає дедалі більш гротескним. На думку Гебреєсуса, країни, які зараз проводять вакинацію молодих та здорових людей, роблять це "за рахунок життів працівників охорони здоров’я, людей похилого віку та інших груп ризику в інших державах".

Він додав, що такий шлях веде до поразки, оскільки чим довше коронавірус матиме змогу розповсюджуватися, тим більше виникатиме нових мутацій та штамів вірусу, проти яких вакцини можуть бути неефективні.

Нагадаємо, 22 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив про початок другого етапу вакцинації в Україні.

Від початку вакцинації до 21 березня в Україні вакцинували 111 тисяч людей, або 0,25% населення країни.

Попередній матеріал
Підозри учасникам та засідання Верховної Ради – які наслідки акції на підтримку Сергія Стерненка
Наступний матеріал
46-річний чоловік побив 9-річного хлопчика на дитячому майданчику в Дніпрі – причини конфлікту
Loading...