5.ua

Канадський механік допомагає львівським десантникам ремонтувати техніку

  51-річний канадець покинув роботу в Онтаріо і прилетів до Львова. Маючи досвід механіка, чоловік допомагає ремонтувати військову техніку. Волонтер Джон Ющенко, ставить на колеса машини 80-ї аеромобільної бригади.


  Джона у вісімдесятій аеромобільній бригаді кличуть Іваном. Чоловік користується серед бійців неабиякою повагою – він подолав десять тисяч кілометрів, щоб дістатися Львова і допомогти українській армії.

  Мешканець Су Сент Марі (провінція Онтаріо, Канада) Джон Ющенко розповів: "Я скільки новин бачив… Я не можу сидіти вдома, плакати. Я можу щось робити. Я механік удома, і всю таку техніку більш-менш розумію. І думаю – чому я не зможу купити білет і летіти, щоб допомогти".

  Десантник Михайло Пандяк вражений: "Вчинок на 100%. Я сам в шоці був. Я дізнався, що він приїхав, взяв відпустку за свій рахунок, щоб приїхати і нам допомагати. Дуже радий, що люди з інших країн бажають нам помагати".

  У Джона Ющенка бабуся та дідусь – родом з України. Саме вони навчили онука рідної мови. Перед подорожжю пригадати українську допомагала дружина-львів'янка.

  Він розповів: "Я не знав, де і що, і як буде. Я попередив жінку, дочку і маму – я не знаю, де я можу попасти. Можливо, на фронт – хтозна. Дочки плакали, жінка переживала, мама взагалі не знала, що думати. Але зараз вони раді, що я є тут".

  Бійці 80-ї аеромобільної бригади кажуть – багато чого навчилися від Джона. Чоловік лагодить усе – від двигуна до найдрібніших деталей. Єдине, чого довелося вчити канадця – як українською називаються інструменти.

  Механік Василь Цюпка каже: "Він і з нами переганяє на полігон машини, там навчається 3-й батальйон. З нами їздить туди-назад, переганяє. Джон це хороша людина. Дуже з ним хороше працювати. Дуже хороший спеціаліст – механік".

  Канадець узяв відпустку на місяць, але каже – попередив шефа, що за потреби залишиться в Україні на довше.

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Росії вперше в історії порушили справу про найманство проти російського волонтера батальйону "Азов"
  Наступний матеріал
  США знімуть частину санкцій з Росії лише при повному виконанні "мінської угоди" - Нуланд
  Теги:
  Loading...